Новини

Повернутися до переліку новин

Вінничани, які палитимуть листя, платитимуть штраф від 340 до 1360 гривень

Розпочинається сезон осіннього прибирання присадибних ділянок, і, зазвичай, саме протягом жовтня-листопада у Вінниці палають багаття, які утворюють ввечері важкий смог. Працівники Муніципальної поліції попереджають, що за спалювання опалого листя та відходів рослинного походження порушників Правил благоустрою міста штрафуватимуть від 340 до 1360 грн. З 1 жовтня до 15 листопада ситуацію з паління багать щодня контролюватимуть мобільні групи. Вони не тільки роз’яснюватимуть шкідливість спалювання органічних решток, а й складатимуть протоколи на порушників.

Вже кілька років поспіль у Вінниці проводиться активна роз’яснювальна робота з приводу того, що спалювати гілля та листя шкідливо для здоров’я. Крім того, це може негативно позначитись на сімейному бюджеті. Адже штраф за таке адмінпорушення для фізичних осіб становить від 340 грн. до 1360 грн., а для юридичних – 850 – 1700 грн.

«Для того, аби припинити спалювання сміття, у Вінниці щороку створюються мобільні групи. У цьому році таких груп буде п’ять, вони працюватимуть щоденно з 1 жовтня по 15 листопада. До складу груп входять дільничні інспектори міліції, працівники санітарно-епідеміологічної служби, державної екологічної інспекції, працівники виконавчих органів міської ради, працівники Асоціації органів самоорганізації населення та Муніципальної поліції. Кожна група має людей, які уповноважені складати як відповідні приписи, так і протоколи про адміністративні порушення по яким адмінкомісія виносить постанови про штраф», – розповідає начальник комунального підприємства «Муніципальна поліція» Василь Гайовик.

Окрім постійного патрулювання ці групи отримують інформацію про спалювання опалого листя та інших відходів від відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» і одразу виїжджатимуть на місце. Це значно покращує мобільність груп, оскільки диспетчери оперативно у будь-який час доби передають інформацію про місце, де горить багаття. Крім того, протоколи складатимуться й при виявленні під час перевірок згарищ, по яким не надходило повідомлень.

На початку осені квартальні комітеті розповсюджували на території приватного сектору спеціальні інформаційні листівки. Альтернативою спалювання листя може бути компостування рослинних рештків і подальше використання компосту на присадибній ділянці як добрива. Також підприємства, які здійснюють вивіз побутового сміття, безкоштовно забиратимуть і пакети із листям.

Окрім осередків, де горіли багаття, мобільні групи звертатимуть увагу й на те, як вінничани дотримуються Правил благоустрою території міста. Тож разом із протоколами про спалювання листя, складатимуть протоколи й з інших порушеннях законодавства у сфері благоустрою, наприклад, складування за межами приватних територій будівельних матеріалів: відсіву, піску, щебеню, цегли, дров тощо.

Нагадаємо, що вінничани можуть оперативно повідомляти про випадки спалювання листя на «Цілодобову варту» за багатоканальним номером 15-60, або 65-15-60, 60-15-60 та (0800)601560.

Довідка

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря потрапляє біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, приміром, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких для людини є отруйними. Саме вони, як правило, стають причиною першіння в горлі та кашлю. Особливо погано почуваються ті, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. Вкрай небезпечним є вплив диму на організм дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

www.0432.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!