Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Вітчизняні агрохолдинги хочуть перейти на органічне виробництво

Українські великі та малі агрохолдинги хочуть перейти на органічне виробництво, але цьому заважає закредитованість сектору виробниками не дозволених і заборонених пестицидів, ГМО-насіння. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com заявила президент ГС «Органічна Україна» Олена Корогод.

«Дуже багато великих і малих агровиробників готові були б перейти на органічне виробництво (навіть не сертифікуючись), щоб позбутися хімічної залежності у своєму виробництві. Але вони не могли, бо були закредитовані виробниками не дозволених і заборонених пестицидів, ГМО-насіння – і це реальний факт. Зараз при появі держпідтримки на органічну продукцію у бюджеті на 2021 рік та при збільшенні попиту на органічну продукцію в них трошки розправляться крила. І вони зможуть віддати свої кредити постачальникам добрив і ЗЗР та придбати органічні засоби, дозволені в органічному виробництві. Тільки тоді ми відчуємо тренд. Наразі це радше усвідомлена екологічна позиція окремих компаній та курс на задоволення потреб своїх споживачів», – каже пані Олена. На її думку, агрохолдинги зрозуміли, наскільки важлива їхня роль щодо впливу на оточуюче середовище.

Все це відбувається у рамках загального Green Deal, який поєднує відновлювальну енергетику, сталий сільський розвиток, закритий виробничий цикл. Адже без органічного виробництва він неможливий. На щастя, агрохолдинги це розуміють. Інша сторона – це споживачі: тенденції споживання органічної продукції зростають і споживач хоче купувати безпечне (тобто органічне), якісне (органічне) і натуральне (органічне).

Тому холдинги поступово беруть курс на органічність сировини та кінцевого продукту. «І тут роль «Органічної України» – дати компетентний супровід та сприяти переходу на органічне виробництво, налагоджувати взаємодію», – вважає Олена Корогод.

Джерело: https://agropolit.com/

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!