Новини

Повернутися до переліку новин

Всеукраїнська екологічна ліга вказала на актуальні проблеми поводження з небезпечними відходами в столиці

21 червня 2017 року Постійна комісія з питань екологічної політики Київської міської ради розглянула звернення Всеукраїнської екологічної ліги щодо вирішення питання поводження з небезпечними відходами у столиці України.

Як відомо, 12 квітня 2017 р. у складському приміщенні Державного підприємства «Органічна хімія», що виробляє органічні та неорганічні хімічні речовини, добрива, азотні сполуки, пестициди та іншу агрохімічну продукцію, фармацевтичні продукти, препарати і матеріали та діє на базі Національної Академії наук України, сталася пожежа.

Наслідками пожежі стурбовані експерти Всеукраїнської екологічної ліги, оскільки спалювання хімічних речовин, пестицидів є вкрай небезпечним для довкілля та здоров’я людей. Потенційна загроза полягає як у гострій токсичності у разі потрапляння до організму людини або тварин, так і в хронічній дії, в кумулятивному ефекті, в міграції залишків пестицидів водними й повітряними шляхами на значні відстані.

Зважаючи на небезпечність наслідків пожежі, не було вжито негайних заходів щодо контролю вмісту небезпечних речовин в атмосферному повітрі, ґрунті та ґрунтових водах. Лише через тиждень після пожежі на місце події виїхали співробітники Державного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА та фахівці Держпродпотребслужби для того, щоб провести заміри повітря.

За словами начальника Державного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Романа Ткачука, результати проведених  досліджень встановили, що «Поки по 14 найнебезпечнішим хімічним речовинам в атмосферному повітрі перевищення не спостерігається. Є дуже неприємний запах, але це наслідок пожежі.

Також, голова Всеукраїнської екологічної ліги вказала на актуальні проблеми поводження з небезпечними відходами в м. Києві, зокрема:
1) На Київському заводі хімікатів «Радикал» досі залишається значна кількість ртуті (понад 200 тисяч тонн ртутьвмісних відходів) саме в конструкціях заводу, які в свою чергу створюють небезпеку для людей.
2) Проблема утилізації відпрацьованих ламп, що містять ртуть. Більшість підприємств, установ, лікарень, шкіл, дитсадків, ВНЗ Києва користувалися і продовжують користуватися цими лампами, а системи збирання та утилізації цих ламп немає, хоч в Україні вже є кілька підприємств, що отримали ліцензію на утилізацію ртутьвмісних відходів.
3) Отруєння водних об’єктів Києва пестицидами. Доведено факти неодноразового забруднення токсичними речовинами річки Коник в Києві (миття суб’єктом господарювання бочок та зливання забрудненої небезпечними речовинами води в річку Коник), що призвело до систематичного отруєння риби і води.

Низький рівень контролю з боку державних органів та місцевих органів влади є причиною систематичного небезпечного отруєння довкілля токсичними речовинами, що шкідливо впливають на стан екосистем міста та здоров’я киян.

З огляду на це, Всеукраїнська екологічна ліга вимагає здійснити необхідні заходи, зокрема: провести лабораторно-інструментальні дослідження складу ґрунту та ґрунтових вод після пожежі ДП «Органічна хімія» НАН України»; здійснити утилізацію небезпечних відходів, що утворилися внаслідок пожежі із залученням підприємств, які мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами, оскільки ДП «Органічна хімія» НАН України» не має такого права й не може самостійно утилізувати сміття, що утворилося внаслідок пожежі; проаналізувати підприємства в Україні, що є ліцензіатами по поводженню з відпрацьованими лампами, зокрема «Sigmas ecology», ТОВ «СП Еконіка»; сформувати реєстр підприємств, що займаються утилізацією небезпечних відходів, а також організації, що утворюють небезпечні відходи та провести облік викидів від їх діяльності.

Уже в № 7 журналу «Екологія підприємства» ми розглянемо проблему використання  пестицидів. Про економічну вигоду та екологічні наслідки застосування, систему контролю за використанням пестицидів та її недоліки й інші відповіді на запитання шукайте у матеріалі «ПЕСТИЦИДИ: велика шкода, мала користьVS панацея для аграрія».

Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!