Новини

Повернутися до переліку новин

Викиди вуглекислого газу в усьому світі досягли рекордного рівня

Обсяг викидів вуглекислого газу в усьому світі, незважаючи на всі зусилля по охороні екології, у 2017 році збільшився на 1,6 відсотка до рекордного рівня, і в поточному році ця тенденція продовжиться. Про це, у своїй щорічній доповіді World Energy Outlook, оприлюдненій 13 листопада, повідомляє Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), пише УНІАН

Автори доповіді пояснюють це зростанням світового попиту на енергоносії, який, за оцінками МЕА, протягом найближчих двох десятиліть буде тільки рости і до 2040 році вдвічі перевищить нинішній – головним чином, за рахунок збільшення попиту в швидко зростаючих економіках країн Азії.

Експерти, однак, не бачать підстав для особливого песимізму, оскільки, по-перше, все більше значення буде здобувати газ, особливо зріджений. Згідно з прогнозами, попит на газ у найближчі 20 років зросте на 45 %, при цьому до 2040 року до 60 %  газу буде поставлятися в зрідженому вигляді.

По-друге, все меншу роль в усьому світі буде грати вугілля. Навіть у Китаї – головному споживачі вугілля, попит на цей енергоносій скоротиться за 20 років на 15 %, в той час як в Європі – на 65 %, а в США – на 30 %.

Одним із сприятливих факторів для світової екології автори доповіді вважають і бурхливий розвиток відновлюваної енергетики. Вони прогнозують, що до 2040 році 45 % енергоспоживання у всьому світі буде здійснюватися за рахунок відновлюваних енергоносіїв.

Нафта, на думку МЕА, збереже своє важливе значення. Експерти навіть попереджають, що через чотири роки, можливо, розпочне тимчасово відчуватися нестача цієї сировини через те, що після кризи останніх років нафтова промисловість не вкладала достатньо коштів в нафтовидобувні установки. Це, імовірно, знову призведе до різкого зростання цін на бензин і дизельне паливо.

Джерело: УНІАН

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!