Про це повідомив Дмитро Мотузко, комерційний директор AdamPolSoja, пише «УкрАгроКонсалт».
За його даними, тільки в країнах ЄС попит на соєвий шрот без ГМО, який використовується в харчовій промисловості, становить 5 млн тонн на рік. Крім того, споживачами сої без ГМО є і країни Південно-Східної Азії.
«Вирощування сої без ГМО є джерелом суттєвої цінової премії. Так, якщо на умовах поставки FOB ціна соєвого шроту становить 360 $/т, то шрот без ГМО коштує 430–450 $/т. Ціни на сортову сою і сою органік коливаються в межах 500–800 $/т», — підкреслив Мотузко.
У той же час він зазначив, що глобальні обсяги ринку сої без ГМО є значно меншими за звичайні. Так, якщо для ГМО-сої і шроту цей показник становить близько 100 млн тонн, то для продукції без ГМО — 3–5 млн тонн, а у випадку з органічною соєю — до 0,5 млн тонн. При цьому покупцями продукції без ГМО є лише країни ЄС, в деяких випадках — Японія і країни Південно–Східної Азії. Крім того, є складності з IP логістикою щодо сої без ГМО.
Нагадаємо, у світі зростає інтерес до вирощування як не ГМО сої, так і до не ГМО продуктів загалом. У цьому стабільному тренді Україна має досить непогані перспективи і можливості.
Джерело: agravery.com
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»