Головне у публікації:
Наявність власної свердловини для видобутку артезіанської води — досить розповсюджене явище для суб’єктів господарювання.
Питання, що стосуються видобування підземних вод,регулюють певні НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ, зокрема:
Саме цими документами передбачено, що суб’єкти господарювання для видобування та використання підземної води повинні отримати певні дозвільні документи. По-перше, це дозвіл на спеціальне водокористування. По-друге, це спеціальний дозвіл на користування надрами (підземні води).
Отже, якщо підприємство відповідно до ст. 48 ВКУ здійснює спеціальне водокористування (забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв) обсягом більше ніж 5 м3 на добу, то підприємству потрібно отримувати дозвіл на спеціальне водокористування у Державному агентстві водних ресурсів України (Держводагентстві).
До речі, з 22 березня 2019 року дозвіл на спеціальне водокористування можна оформлювати та анулювати в режимі онлайн. Електронна послуга доступна на сайті e-services.davr.gov.ua, а також на Урядовому порталі в розділі «Електронні послуги».
Крім того, якщо підприємство видобуває підземні води для виробництва фасованої питної води або інших потреб, але обсяг видобування підземних вод з кожного водозабору більше 300 кубічних метрів на добу (ст. 21 та 23 Кодексу про надра), то йому потрібно отримати спеціальний дозвіл на користування надрами.
Але процедури отримання обох дозволів є досить тривалими та часто буває так, що термін дії дозволів спливає, а підприємство не встигає отримати нові дозволи. Або взагалі підприємство не має дозволів на водо- та надрокористування. Слід зауважити, що видача або надання відмови у видачі вищезазначених дозволів здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та всіх необхідних документів. І тому перед підприємством постає питання — а які ж можуть бути застосовані санкції за експлуатацію артезіанської свердловини без дозволів.
Ганна Натоптана, заступник директора з питань екології ТОВ «ИРБИС-ЮГ»
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 7, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»