Сінгапур називають «містом-парком». Як і будь-який парк, він стикається з проблемою сміття. Для вирішення питання Сінгапур створив ефективну систему утилізації відходів на основі їх вторинного використання.
За даними сінгапурського природоохоронного відомства, в 2015 році місто щодня виробляв 21 тис. тонн сміття. З них 38% спалюється, приблизно 2% неспалюваних відходів відправляються в могильники на острові Семакау. Решта 60% піддаються вторинній переробці.
Спалюванням сміття в місті займаються чотири заводи. Обсяг спалених відходів на 90% менше первинного, що значно полегшує їх утилізацію.
Острів Семакау – штучний, він повністю побудований зі сміття. Його будівництво почалося в квітні 1999 року. На сьогодні площа острова становить 350 гектарів і продовжує зростати: сміття тут будуть насипати аж до 2035 року. Сам «сміттєвий острів» засаджений деревами. Важко повірити, що це – величезне звалище.
На острові побудована широка пристань. З неї сміття везуть зсипати в закриту морську зону, яка обгороджена спеціальної греблею для того, щоб відходи не розносило по морю.
Сьогодні на Семакау діє служба моніторингу навколишнього середовища, яка постійно перевіряє якість води в акваторії навколо острова. Місцева екологічна обстановка вселяє довіру: тут можна купатися і ловити рибу. Саме за цим на Семакау приїжджають багато сінгапурців.
Джерела: greenevolution.ru та hcikavosti.com
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»