Новини

Повернутися до переліку новин

Які штрафи за порушення екологічних вимог можуть загрожувати підприємству

Для прикладу візьмемо підприємство, яке використовує воду зі своєї артезіанської свердловини. Згідно зі ст. 48 Водного кодексу України це є спеціальним водокористуванням. І, відповідно,  необхідно отримати дозвіл на спеціальне водокористування (ст. 49 Водного кодексу України).

Які ж санкції можуть застосувати контролюючі органи (у цьому випадку Держекоінспекція), якщо такого дозволу немає?

Буде складено протокол у порядку ст. 48 КУпАП. Це від 85 до 136 гривень. Ніби не багато, але…

За кожен кубометр води, видобутої без дозволу, буде нарахована шкода за збитки завдані державі внаслідок самовільного водокористування. Шкода нараховується у відповідності до методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів (наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища від 20.07.2009  № 389).

Розрахунок проводиться за формулою:

3сам = 5 × W × Тар (грн.), де

W – об’єм води, що використана самовільно без дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води), у разі перевищення встановлених у дозволі на спеціальне водокористування лімітів, м3;

Тар – розмір, аналогічний ставці рентної плати за спеціальне використання води, встановленої ст. 255 Податкового кодексу України, на дату виявлення порушення (для поверхневих, підземних, шахтних, кар’єрних та дренажних вод – грн/100 м3, води для потреб гідроенергетики та рибництва – грн/10000 м3, води, яка входить до складу напоїв, – грн/м3

Тобто, якщо підприємство протягом року щодня використовувало по 10 кубометрів води (в безперервному циклі роботи), то: 5 × 3650 × 82,23 = 1500697,5. Через те, що рентна ставка вказана за 100 кубометрів води, – одержану цифру ділимо на 100. Отже, виходить 15006,98 грн. збитків.

Збитки нараховуються не лише за самовільне водокористування, а й за викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу, засмічення земель, самовільний скид забруднених вод…

Звідки ж контролюючий орган бере кількість видобутої води? Це може бути: первинна документація, статистична звітність, індивідуальні норми водоспоживання та водовідведення, або ж довідка фізичної особи – підприємця чи юридичної особи за підписом керівництва, завіреної печаткою (за наявності).

Матеріал – частина статті « Відповідальність за порушення екологічного законодавства у 2017 році» з №8,2017 журналу «Екологія підприємства»

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Придбати журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект журналів
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!