Новини

Повернутися до переліку новин

Які звіти подають підприємства упродовж року?

Підприємства упродовж року, залежно від специфіки виробничої діяльності, подають такі види державної статистичної звітності: 

 1. Звіт за формою № 7-ГР (підземні води) (річна) «Звітний баланс використання підземних вод за 20____ рік», затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14 березня 2016 року № 97 за погодженням з Держстатом, у паперовому та електронному вигляді подають користувачі надр, визначені статтею 13 Кодексу України про надра, які здійснюють розвідку та експлуатацію, до Держгеонадра України у термін до 20 січня року, наступного за звітним.
 2. Звіт за формою № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів», затверджену Наказом Держстату від 18 грудня 2019 року № 405, юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, що мають об’єкти, які перебувають на державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря та здійснюють викиди забруднюючих речовин і парникових газів подають територіальному органу Держстату не пізніше 20 січня щороку, починаючи з 2020 року.
 3. Звіт про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) затвердженою наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 16 березня 2015 року № 78 за погодженням з Держстатом, подають:
  • водокористувачі, діяльність яких пов’язана із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин — організаціям, що належать до сфери управління Держводагентства, за місцем здійснення водокористування не пізніше 01 лютого наступного за звітним року;
  • платники рентної плати за спеціальне використання води разом з податковими деклараціями із зазначеної плати — копію з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла оригінал звіту, датою) — до територіального органу ДФС за місцем податкової реєстрації у строки, визначені податковим законодавством для подання податкових декларацій з рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал. 
 4. Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі за формою № 1-екологічні витрати (річна), затверджену наказом Держстату від 23 грудня 2019 року № 435юридичні особи подають територіальному органу Держстату не пізніше 28 лютого наступного за звітним року, щороку, починаючи з 2021 року.
 5. Звіт про утворення та поводження з відходами за формою № 1-відходи (річна), затвердженою наказом Держстату від 19 червня 2020 року № 190, подають юридичні особи, діяльність яких пов’язана з утворенням, поводженням з відходами І–IV класів небезпеки — територіальному органу Держстату не пізніше 28 лютого наступного за звітним року, щороку, починаючи з 2020 року.

Наказом Держкомстату від 24 жовтня 2006 року № 494, зареєстрованим у Мін’юсті 10 листопада 2006 р. за № 1194/13068, затверджено Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-екологічні витрати «Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі» та Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-небезпечні відходи «Звіт про утворення, оброблення та утилізацію відходів I-III класів небезпеки».

Роз’яснення щодо показників форми № 1-екологічні витрати (річна) державного статистичного спостереження «Витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі», затверджені Держстатом від 26.01.2015 № 17.4–12/2. 

Увага! Бухгалтерський облік відходів, державна статистична звітність за формою № 2-ТП (повітря), № 7-ГР (підземні води), № 2-ТП-водгосп № 1 Відходи а також Декларація про відходи, податкові зобов’язання — ОБОВ’ЯЗКОВО мають бути АБСОЛЮТНО ОДНАКОВИМИ 

 1. Звіт за формою № 1-екологічні витрати (річна) «Витрати на охорону навколишнього природного середовища та екологічні платежі».

Увага! Обсяги і сума коштів мають ЗБІГАТИСЯ з бухгалтерською, податковою звітністю і зазначеними відомостями у звіті за формою № 1 Відходи (річна) в частині:

 • Назви видів відходів за ДК 005-96
 • Класів небезпеки для цих видів відходів
 • Обсягів їх утворення
 • Обсягів передачі на утилізацію

Тобто окремо зазначаються видатки за надання послуг з утилізації, окремо — надходження коштів від продажу побічної продукції. 


У календарі еколога електронної системи «Онлайн-консультант еколога підприємства» зазначені граничні терміни подання, форми та зразки заповнення екологічної звітності підприємства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!