Який алгоритм складання та ведення реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення й утилізації відходів?
Згідно ст. 27 ЗУ «Про відходи» реєстр об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів ведеться з метою забезпечення збирання, оброблення, збереження та аналізу інформації про об'єкти утворення, оброблення та утилізації відходів. У реєстрі визначаються номенклатура, обсяги утворення, кількісні та якісні характеристики відходів, інформація про поводження з ними та заходи щодо зменшення обсягів утворення відходів і рівня їх небезпеки.
Реєстр об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів ведеться на підставі звітних даних виробників відходів, відомостей уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами.
ПКМУ N 1360 від 31.081998 р визначає Порядок ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів.
Критерієм включення суб’єктів господарювання як ОУВ до реєстру є показник загального утворення відходів (Пзув), який розраховується за формулою:
Пзув = 5000 × м1 + 500 × м2 + 50×м3 + 1 × м4,
де м1, м2, м3, м4 - умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених на ОУВ відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно).
До реєстру включаються об'єкти, для яких показник загального утворення відходів перевищує граничне значення (Пзув), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік.
Критерієм включення ООУВ д реєстру є показник загального обсягу оброблення чи утилізації відходів, який не може бути меншим 100 тон на рік.
Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки N 41 від 17.02.1999р. затверджені форми реєстрових карт об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів та Інструкція щодо їх складання.
У 2021р. були внесені зміни до форм реєстрових карт ОУВ та ООУВ та внесені зміни до інструкції щодо їх складання. Внесені зміни були затверджені Наказом міністерства захисту довкілля та природних ресурсів №74 від 03.02.2021р.
Згідно вимог законодавства, підприємства повинні щороку проводити ревізію даних реєстрових карт, та надавати данні про внесені зміни до обласних державних адміністрацій, на електронних носіях, за для подальшого корегування єдиного державного реєстру.
Електронна форма реєстрової карти ОУВ розроблена на виконання Наказу Міністерства екології та природних ресурсів від 25.01.2016 № 25.
Електронні версії реєстрових карт ОУВ та ООУВ заповнюються відповідно до зразків файлів, які публікуються на сайті Мінприроди.
Власники ОУВ та ООУВ подають електронні версії реєстрових кар ОУВ та ООУВ при їх затвердженні та щорічному поданні даних про зміни Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації в місячний термін після затвердження реєстрові карт ОУВ та ООУВ та внесення щорічних змін надсилають електронні версії паспортів МВВ на електронну адресу структурного підрозділу центрального апарату Мінприроди з питань поводження з відходами (waste@menr.gov.ua.)
Для кожного підприємства унікальний посібник!
Все про управління відходами на підприємстві
У спецвипуску вміщено нові форми щорічної звітності про витрати на екологію та утворення й поводження з відходами:
форма № 1-відходи (річна) «Звіт про утворення та поводження з відходами»;
форма № 1-екологічні витрати (річна) «Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища».
Також на сторінках збірки:
Спецвипуск є надійним інструментом в роботі кожного відповідального за природоохоронну безпеку на підприємстві.
Він покликаний допомогти:
У Вас під рукою завжди будуть зразки заповнення:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»