Від правильності поставленої мети управління відходами залежить процес виробництва, фінансування екологічних проектів з метою покращення екологічної ситуації в країні, рівень розвитку виробництва.
Перетворити систему відходів на підприємстві у дієвий механізм ресурсозбереження та підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку — амбітна мета, яку повинний поставити ефективний керівник підприємства. Фундаментом досягнення означеної мети є і буде правильна оцінка обсягів утворення відходів виробництва та споживання і облік відходів.
Позабалансове спостереження за відходами виробництва відповідає вимогам природоохоронного законодавства та має юридичне значення (відповідальність за умови зберігання відходів, контроль за законністю дій з відходами). Облік на позабалансовому рахунку має вестися в кількісно-сумовому виразі за оцінкою, прийнятою в основному виробництві з оформленням відповідного облікового документа.
Облік відходів необхідно здійснювати на субрахунку 026100 «Безповоротні відходи для подальшої утилізації». Це, своєю чергою, дає можливість вирішити ті проблемні завдання, які виникають із обліку витрат на виробництво. Але не треба забувати, що кожне підприємство є унікальним в своїй діяльності. Тобто, процес виробництва підприємств, установ, організацій в різних сферах господарювання є різним за своїм характером та змістом. Тому кожен суб’єкт господарювання розробляє дані рахунки відповідно до облікової політики, що є внутрішньофірмовим стандартом обліку та звітності, та використовує їх в своїй діяльності в залежності від різновидів виробництва
Допомогти та надати ефективні рішення щодо створення системи оцінки та обліку відходів на підприємстві можуть експерти PAEU.
Запрошуємо на практикум керівників і фахівців, що ведуть облік відходів та ТМЦ на підприємстві
Вартість участі: 1500 грн
ВАЖЛИВО! Для членів PAEU участь у ПРАКТИКУМІ є безкоштовною.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»