Новини

Повернутися до переліку новин

Забруднення повітря зменшило середню тривалість життя людей майже на два роки

Фахівці з Чиказького університету опублікували на сайті AQLI, присвяченому якості повітря, останні статистичні дані про вплив забрудненої атмосфери на середню тривалість життя мешканців різних країн. У дослідженні розглядалася забруднення частинками, які утворюються внаслідок спалювання викопного палива в індустріальній промисловості й транспортними засобами. В ході цієї роботи фахівці розробили індекс якості повітря (AQLI), заснований на низці попередніх досліджень, пише Naked Science.

Детальніше про дослідження розповів один з авторів — Майкл Грінстоун: «В усьому світі люди дихають повітрям, яке несе серйозні ризики їх здоров’ю, але вираження цих ризиків часто заплутане і незрозуміле. Ми сформулювали AQLI, щоб змінити ситуацію. Наша формула переводить забруднення повітря в, мабуть, найважливіший показник - тривалість життя».

Дослідники об’єднали свої дані з іншими потенційними загрозами здоров’ю людини і виявили, що забруднення повітря очолює цей список. Воно зменшує середню тривалість життя в масштабах планети на 1,8 року, перевищуючи навіть шкоду, заподіяну курінням на 0,2 року. Однак, за словами Майкла Грінстоуна, у випадку з сигаретами окремо взята людина може відмовитися від куріння, щоб збільшити тривалість життя, але тільки її індивідуальних зусиль не вистачить, щоб захиститися від забруднення повітря.


Порівняння величин зменшення середньої тривалості життя від різних факторів / фото AQLI

На сайті AQLI автори опублікували інтерактивну карту, на якій можна побачити показник, що демонструє, наскільки збільшилася середня тривалість життя мешканців тієї чи іншої країни за умови відсутності забруднення повітря. Для Індії він становить 4,3 року, для Китаю - 2,9, а для України - 0,7, конкретно для Києва він збільшується до 0,9.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами УНІАН

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!