Як висловилась під час презентації пріоритетів президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Європейський Зелений Курс – це як проєкт “людина на Місяці”.
На Місяці відходів не має бути, не буде й у Європі у 2030 році.
Для реалізації Промислової стратегії для циркулярної економіки необхідно відмовитись від самого поняття “відходи” як такого. Відходів не існує, існують непридатні до вжитку товарно-матеріальні цінності та сировина, ще не залучені у виробництво. Для них необхідно розробити технології 100 % повторного використання.
На думку віцепрезидента ПАЕУ Валентина Щербини, Україна може не тільки виконати це завдання, а й стати одним із європейських лідерів циркулярної економіки, експортуючи не сировину, а технології і обладнання. Науково-технічного потенціалу держави для цього достатньо.
Завдання 1. Упорядкування законодавства про бухгалтерський облік відходів.
Завдання 2. Введення екологічного податку за зберігання відходів понад 3 місяці.
Завдання 3. Розроблення технологій заміщення первинної сировини вторинними ресурсами, отриманими з перероблення накопичених відходів.
Національна Ціль 2030 – відмова від видобування невідновних корисних копалин.
Під час Онлайн-конференції «Реформа сфери відходів. Промислові відходи», що відбудеться 8 жовтня 2020 року в рамках ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION» пан Валентин наголосить на безальтернативності майбутнього циркулярної економіки.
Запрошуємо ТОП-менеджерів та фахівців з природоохоронної діяльності, що зацікавлені у вирішенні актуальних питань екології виробництв під призмою завдань екомодернізації та обміну досвідом, приєднатися до триденної ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION». Учасників очікують:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»