Державне бюро розслідувань регулярно звітує про результати протидії екологічним злочинам, які завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу та позбавляють українців права на безпечне для життя і здоров'я довкілля
В економічному розрізі держава втратила від екологічних злочинів сотні мільйонів гривень: розмір встановлених збитків, які виявили працівники ДБР у направлених до суду обвинуваченнях у цій сфері, перевищив 404 млн гривень. При цьому завдяки ДБР відшкодовано збитків на суму, понад 49 млн гривень.
До таких правопорушень часто причетні посадовці та працівники державних органів, до службових обов’язків яких належить захист лісів та водойм від незаконних рубок та браконьєрства.
З початку роботи ДБР повідомлено про підозру 334 особам у вчиненні екологічних кримінальних правопорушень, стосовно 292 фігурантів до суду направлено 147 обвинувальних актів.
Зокрема, до суду направлені обвинувальні акти щодо 2 держслужбовів категорії «А», 9 поліцейських, 1 прикордонника, 198 працівників Державної лісової охорони, 6 працівників Державного рибного агентства, 3 військовослужбовців, 1 працівника Державної кримінально-виконавчої служби України, 72 інших осіб.
Корумповані посадовці зловживають своїми повноваженнями заради легкої наживи, неправомірної вигоди, а інколи здійснюють екологічні злочини через службову недбалість. Ці суспільно небезпечні дії повинні бути не тільки виявлені, а й попереджені. Тому ДБР не припинить докладати зусиль щодо розкриття та протидії екологічним злочинам.
Суспільного резонансу набули такі факти:
Джерело: dbr.gov.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»