Новини

Повернутися до переліку новин

Журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2021

Шановні друзі! Розповідаючи про лютневий випуск журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2021, хочу закцентувати увагу на кількох важливих темах!

Природа не терпить неточностей і не прощає помилок
Ральф Емерсон

Один із найважливіших викликів, який постає зараз і перед державою, і перед підприємствами — перейти від формальних заяв щодо виконання міжнародних зобов’язань України, зокрема — Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок, до негайних дій для його виконання. З одного боку, стан атмосферного повітря змушує навіть не екологів не залишатися осторонь проблеми невиконання Нацплану сьогодні, бо дихати хочуть усі, як і жити якісно. З іншого боку, держава потребує стабільної енергосистеми, а за умови невиконання вимог НПСВ відбудеться вимушена зупинка теплових енергоблоків та почнеться дефіцит потужностей в енергосистемі. Тож уже тепер варто терміново розробити механізми фінансування екологічної модернізації та почати виконувати НПСВ в реальні строки з урахуванням необхідних термінів на побудову очисних споруд. 

Яка найголовніша проблема у виконанні Національного плану зі скорочення викидів від великих спалювальних установок? Які кроки має зробити держава спільно з підприємствами, аби Україна могла виконати свої міжнародні зобов’язання? — спробуємо з’ясувати у статі-дослідженні «Чому важливо виконати Нацплан (НПСВ) і як це зробити?».

Ще одна з актуальних тем — правомірність здійснення перевірок підприємств контролюючими органами у період карантину. З набуттям чинності новим законом була усунена юридична колізія раніше прийнятих законодавчих актів щодо здійснення перевірок суб’єктів господарювання. Про це дізнаєтесь зі статті «Порядок здійснення перевірок підприємств у 2021 році на період встановлення карантину: на що звернути увагу екологу?».

Два роки тому постановою Кабміну було затверджено Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, яким передбачено кардинальні зміни підходу до моніторингу атмосферного повітря. Про програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря — читайте у лютневому випуску журналу. 

Трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання, не згодні з наданим ДЕІ приписом про порушення, звертаються до суду для його оскарження. Пропонуємо на прикладі реальної судової справи розглянути найбільш характерні пункти припису та проаналізувати висунуті вимоги і позицію суду у рубриці «Ситуація».

Також у лютневому номері ви дізнаєтесь, як можна використовувати відходи тваринництва, та на реальних прикладах вдосконалите свої знання стосовно того, як здійснювати розрахунок кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів, а також, як організувати та провести інструктаж з питань екологічної безпеки на підприємстві. 
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!