Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

  • Про затвердження Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду України
  • Про затвердження Порядку функціонування електронного кабінету надрокористувача
  • Про деякі питання реформування управління лісової галузі
  • Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Аналіз законопроєкту: Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів

Функціонування системи правових заходів з охорони атмосферного повітря: оновлена структура та принципи

Основні аспекти правової охорони атмосферного повітря мають обумовлені певними життєвими та законодавчими принципами особливості. В сьогоднішніх реаліях специфіка атмосферного повітря як природного об’єкта зумовлює деякі особливості його правової охорони. Які ж принципи системи правових заходів? Та які вимоги до функціонування державного регулювання в питаннях охорони атмосферного повітря? Розбирали з експертом

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Особливості здійснення заходів з охорони атмосферного повітря в умовах воєнного стану

Система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів: алгоритм дій для підприємства

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря: вимоги, нормування, рішення

  1. Нормування викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря
    • Нормативи граничнодопустимих викидів забруднювальних речовин від стаціонарних джерел
    • Нормативи граничнодопустимого рівня впливу фізичних і біологічних факторів стаціонарних джерел забруднення
    • Нормативи впливу пересувних джерел забруднення атмосферного повітря
  1. Управління викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від пересувних джерел
  2. Управління викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

Виробничий контроль за якістю атмосферного повітря на підприємстві: як все організувати

РОБОЧА СИТУАЦІЯ

Який алгоритм оцінки впливу викидів забруднюючих речовин на стан повітря?

Згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», підприємства, установи, організації та громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності повинні здійснювати виробничий контроль за охороною атмосферного повітря в процесі їх господарської та іншої діяльності, якщо вона справляє шкідливий вплив на стан атмосферного повітря. Який алгоритм оцінки впливу викидів забруднюючих речовин на стан повітря?

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Моніторинг якості атмосферного повітря в зоні впливу викидів підприємства: вимоги та необхідна документація

Алгоритм установлення СЗЗ підприємства та коригування її розмірів

Розміри санітарно-захисних зон для промислових підприємств та інших об’єктів, що є джерелами шкідливих речовин, варто встановлювати відповідно до чинних санітарних норм їх розміщення під час підтвердження достатності розмірів цих зон за розрахунками рівнів шуму й електромагнітних випромінювань із урахуванням реальної санітарної ситуації (фонового забруднення, особливостей рельєфу, рози вітрів), а також даних лабораторних досліджень щодо аналогічних підприємств, що діють, і об’єктів. У випадках, коли розрахунками не підтверджено розмір нормативної санітарно-захисної зони або неможлива її організація в конкретних умовах, необхідно ухвалювати рішення про зміну технології виробництва, що передбачає зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, його перепрофілювання або закриття. Який алгоритм установлення СЗЗ підприємства та коригування її розмірів? Навели у статті.

ЕКОЛОГІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Документація по охороні атмосферного повітря, яку необхідно мати підприємству

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин: важливі акценти

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ

Технічна експлуатація та розроблення паспортів газоочисних установок: вимоги законодавства та реалії практики

ГОУ — комплекс споруд, призначений для відведення, транспортування та вловлювання з газопилового потоку, що відводиться від технологічного обладнання, наявних у ньому забруднювальних речовин. Для кожної ГОУ має бути розроблена та затверджена інструкція з експлуатації на підставі Правил технічної експлуатації, рекомендацій проєктних організацій і відповідної документації, яку додають до ГОУ, а персонал, який їх обслуговує, має проходити технічне навчання та перевірку знань. Отже, які вимоги до технічної експлуатації? Та як розробити паспорт газоочисних споруд? Розібрали в статті із наведенням прикладу.

Порядок нарахування та сплати екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

СУДОВА ПРАКТИКА

Порушення законодавства про охорону атмосферного повітря: судова практика

ЕКОЛОГІЧНІ РІШЕННЯ

Промислова пилогазоочистка: міжнародний досвід

Приклади будівництва нових і модернізації існуючих установок газо- та пилоочистки

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  1. Як обладнати місця відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів для вимірювання параметрів газопилового потоку з метою здійснення контролю (на виконання ЗУ від 09.07.2022 № 2393-IX) ?
  2. На підприємстві працює котельня на газу. Чи потрібно кожні три роки проводити режимно-налагоджувальні роботи, еколого-теплотехнічні випробування та інвентаризацію викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання? В яких нормативних документах це прописано?
  3. Чи потрібно, на підставі яких нормативних документів та з якими державними органами необхідно узгоджувати план-графік контролю за якістю атмосферного повітря в санітарно-захисній зоні підприємства?
  4. Відповідно до яких нормативних документів необхідно проводити навчання персоналу та оформлювати протоколи по ГОУ?
  5. В зв`язку зі змінами в законодавстві, а саме Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» необхідно «вести щоденний облік часу роботи стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу». Виникає питання. Якщо на підприємстві 26 стаціонарних джерел викидів, то потрібно на кожне джерело оформлювати журнал та вести облік робочого часу. Якщо до одного джерела викиду входить декілька устаткувань, від яких в атмосферу потрапляють викиди, то чи потрібно вести облік часу кожного устаткування?. Приклад: одне організоване джерело викиду, в яке надходять викиди від 66 шт неорганізованих джерел (швейні машини).
  6. До виробничого процесу додано нове нестаціонарне джерело викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Які документи необхідно розробити, чи внести зміни до існуючих тощо?
  7. Відповідно п. 3.11. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 28.04.2020 № 277, час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з дати початку вчинення порушення до моменту його усунення. Що вважається часом вчинення порушення? (час виявлення інспекцією, час введення у експлуатацію, інший час)?
  8. Якщо на обладнання встановлюється новий сучасний фільтр (старий фільтр демонтовано), чи потрібно новий паспорт на ПГОУ погоджувати з якимись органами?
  9. Оскільки з 01.01.2022 ГОСТ 12.1.005-88 не діє, на який інший нормативний документ окрім наказу МОЗ «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин у повітрі робочої зони» від 14.07.2020 № 1596 можна робити посилання щодо повітря робочої зони, зважаючи на те, що в переліку немає потрібної речовини, а тепер немає й ГДК для неї?
  10. Підприємство приймало товар з автотранспорту насипом і відвантажувало у вагони. Ці джерела викидів ураховані в дозволі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. У зв’язку з воєнним станом у державі постала необхідність приймати товар не лише з автотранспорту, а й з вагонів (нове джерело викидів). Проте товар не вивантажується – відбувається його перевірка, переоформлення, і товар прямує далі, а отже, немає викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Як правильно урегулювати ці виробничі процеси, щоб екологічна інспекція не знайшла підстав для порушень та не було потреби оформляти новий дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами?

ЕКОШПАРГАЛКА

Моніторинг якості атмосферного повітря 

Шпаргалка еколога на листопад 2022

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!