Новини

Повернутися до переліку новин

Зимова риболовля: що робити, щоб не потрапити під лід

Не випробовуйте міцність льоду ударами ніг

Перш ніж ступити на лід, необхідно визначити товщину льодового покриву на водоймі. Безпечною для пересування по річковому льоду вважається товщина 18-20 см. Зверніть увагу, що лід блакитного кольору – найміцніший, сірий має удвічі меншу міцність.

Як відзначила в коментарі сайту "24" Діана Кладова, керівник прес-служби Держрибагентства, любителям порибалити взимку треба пам'ятати та обов'язково дотримуватись наступних правил поведінки на льоду: не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть якщо риба там добре клює, не пробивати поруч багато ополонок (відстань між ними має бути 8-10 метрів), не збиратись великими групами на одному місці, не пробивати ополонок на переправах. Якщо лід почав тріщати – необхідно негайно, але повільно повертатись на берег.

Варто також відзначити, що в різних місцях річок та озер товщина льодового покрову може бути різною. Особливо обачними треба бути в місцях зі швидкою течією, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, кущами й травою. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг – візьміть краще довгу палицю або льодобур.

Також беріть на зимову рибалку друзів чи знайомих, адже наодинці із зимовою водоймою залишатися дуже небезпечно.

Якщо потрапили під лід

Не панікуйте, оцініть ситуацію навколо. Не борсайтеся у воді і не навалюйтеся всім тілом на кірку льоду – лід може обвалитися під вашою вагою. Для того, щоб не зануритися у воду повністю – розкиньте руки широко. Постарайтеся привести тіло в горизонтальне положення, обіпріться ліктями об лід і "викиньте" на лід ногу, яка перебуває ближче до кромки льоду, а поворотом корпусу витягніть другу ногу. Спокійно, не швидко cпробуйте відповзати від цього небезпечного місця, кличте на допомогу.

Якщо ви же в безпеці – викрутіть промоклий одяг або переодягніться. Знайдіть місце, захищене від вітру, вкрийтеся ковдрою, випийте гарячий чай, підкладіть грілку, пляшки, наповнені гарячою водою до грудної клітки, до голови, під пахви. Якщо раптом з собою не виявилося ні грілки, ні інших ємностей, можна нагріти камені в багатті, загорнути в тканину і прикласти до цих місць.

Однак в жодному разі не розтирайте тіло, не приймайте алкоголь – це тільки завдасть шкоди організму. При розтиранні з судин почне надходити охолоджена кров до серця, що може призвести до зниження температури тіла. А вживання алкоголю призведе до пригнічення нервової системи.

Якщо провалився під лід товариш

Рятувальники радять не виходити по одному на перший лід, краще всього бути утрьох або хоча б вдвох, відстань один від одного має бути 3-5 метрів, щоб бути готовим надати допомогу людині, яка йде попереду. Якщо біда все ж трапилася і товариш провалився під лід – знову ж таки – не панікуйте. Для того, щоб надати допомогу потерпілому, потрібно з берега принести дошку, мотузку або довгу гілку дерева, дріт, трубу – словом, все, що попадеться під руки. Якщо до потерпілого підійти не вдається, то ці предмети треба йому кинути.

Якщо ж підібратися ближче можна – ляжте на лід і повзіть поверхнею, штовхаючи попереду рятувальний засіб. Витягаючи постраждалого, попросіть його працювати ногами – так буде легше вибратися з ополонки.

Виручить капроновий шнур

Вибратися з ополонки допоможе звичайна мотузка, на кінці якої роблять петлю, щоб легше було вхопитися. Тому кожен рибалка при виході на зимову риболовлю повинен у своєму екіпіруванні мати довгий капроновий шнур.

Одним кінцем перед виходом на лід треба обв'язати себе в поясі, скласти шнур кільцями й закріпити десь збоку. Другий кінець повинен бути обладнаний металевим кільцем, за яке можна було б зачепитися рукою або іншим предметом. Якщо сам потрапив у лихо, то потрібно постаратися далеко від себе викинути на лід кінець шнура з кільцем або вантажем людям, що йдуть назустріч.

Що із собою взяти ще?

Речі, що ви взяли з собою на риболовлю, повинні бути легкі та зручні в перенесенні, щоб у випадку потрапляння під лід можна було їх швидко позбутися.

Готуючись до зимової риболовлі, наголошує Діана Кладова, потрібно не забути одягнути рятувальний жилет. Обов’язково варто взяти мобільний телефон, щоб можна було підтримувати зв’язок у разі потреби. Мати при собі гострий предмет (великий цвях чи ніж), щоб допомогти собі зачепитися за кригу у разі провалу під лід. Подбати, щоб поруч з ополонкою завжди була якась дошка чи міцна гілка – з її допомогою можна втриматися на поверхні води і не піти під лід.

І, звичайно ж, не потрібно вживати спиртні напої, стрибати по льоду, виходити на риболовлю в несприятливі погодні умови.

Тут рибалити не можна!

Для того, щоб запобігти масовому знищенню водних ресурсів та створити сприятливі умови для зимування, з 1 листопада і до закінчення зимового періоду в Україні діє заборона на промисловий, любительський і спортивний вилов риби на зимувальних ямах у водоймах. Причому, період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись – залежно від погодних умов.

Додамо, що зимувальна яма – це місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. Зазвичай тут зосереджуються риби одного виду, це забезпечує найкращі умови зимівлі. Незаконне рибальство на зимувальних ямах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність.

Штрафи

За порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. За незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 гривень, на посадових осіб – від 170 до 510 гривень.

За грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин чи інших заборонених знарядь лову) передбачено штраф 340-680 гривень з конфіскацією цих знарядь, на посадових осіб – 510-850 гривень з конфіскацією усіх снастей, підкреслює Кладова.

Разом з тим, в залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, а також незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується штраф за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510 грн, сома – 425 грн, форелі – 340 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, товстолобика –255 грн, ляща – 170 грн, краснопірки – 68 грн тощо.

Водночас Держрибагентство планує збільшити розмір штрафів не тільки за порушення і незаконний вилов на зимувальних ямах.

Наприклад, за порушення правил рибальства, зауважує керівник прес-служби Держрибагентства, зараз штраф складає 34-170 грн. Планується, що мінімальний штраф за такий вид порушення буде 1700 грн. За певні види порушень, наприклад, за вилов на зимувальних ямах з використанням електровудок чи вибухових засобів буде передбачена виключно кримінальна відповідальність.

До слова, 11 жовтня 2016 року у Верховній Раді було зареєстровано проект закону "Провнесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду".

Джерело: 24tv.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!