У Полтавській торгово-промисловій палаті відбулася зустріч з першим заступником голови ради директорів компанії «Mentor Group Holdings Consortium» (Румунія-Ізраїль) паном Станіславом Гроппа. Компанія нині одна із провідних фінансових консалтингових компаній, що спеціалізуються на інвестиційних фондах Європейського фінансового ринку. Полтаві вона пропонує міжнародну екологічну програму «Ekoverde», яка протягом останніх 2-х років допомагає санітарній безпеці України шляхом урегулювання ринку твердих побутових відходів.
Йдеться про інвестиційні проекти з будівництва сміттєпереробних заводів «під ключ». Пропозиція цікава тим, що базується на приватному фінансуванні іноземними банками та приватними фондами без залучення коштів з держбюджету. Як пояснив пан Гроппа, компанія, яку він представляє, розробила спеціальний фінансовий механізм для втілення екопроекту. Тим, хто зацікавиться можливістю нарешті допомогти Полтаві вирішити проблему з переробкою сміття та ще й заробити на цьому (адже ТПВ можуть використовуватися у якості експорту) «Mentor Group Holdings Consortium» надасть проектування та інжиніринг, передові лінії для обладнання для сортування та виробництва біологічного компосту, спецтранспорт для збирання відходів, сміттєві контейнери, спецпідготовку тощо. Розмір інвестицій у будівництво одного сміттєпереробного заводу приблизно 15-35 мільйонів євро, які надаються підприємцям в якості кредиту для реалізації та управління проектом «під ключ».
- Переваги реалізації екологічної програми для місцевого бізнесу очевидні, - говорить пан Гроппа, - 100% європейських інвестицій, щомісячний прибуток протягом 49 років ( строк оренди землі) з можливістю поновлення, по поверненню кредитних коштів право власності підприємством. Крім цього область має робочі місця, поповнення місцевого бюджету.
За даними компанії «Mentor Group Holdings Consortium» Полтавська область потребує 7–ми міні-заводів із сортування та переробки твердих побутових відходів з об’ємом інвестицій понад 200 мільйонів євро. У наступному 2014 році компанія готова допомогти збудувати перших два заводи.
Планування та розміщення об’єктів компанія планує обрати спільно з органами державної влади. Участь Полтавської торгово-промислової палати в реалізації програми «Ekoverde» - це виявлення зацікавлених підприємців і організація їх зустрічі з представництвом компанії 30 вересня 2013 року.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»