Під час Стартової наради за проектом національного плану геологічного захоронення високоактивних радіоактивних відходів (ВАВ) в Україні в рамках Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ) експерти обговорили сучасний досвід Європейських країн у цій сфері та окреслили цілі та завдання на майбутнє.
«Створення геологічного сховища для високоактивних радіоактивних відходів передбачено українським законодавством. Зараз це єдиний економічно виправданий і коректний щодо прийдешніх поколінь варіант, адже геологічне сховище забезпечить надійну та тривалу ізоляцію ВАВ від потрапляння радіоактивних речовин у біосферу. Для нас проблема захоронення ВАВ зараз дуже актуальна, тому старт розробки національного плану дій – це величезний крок вперед», – підкреслив перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.
Читайте також: Україна та МАГАТЕ шукають ефективні шляхи поводження з високоактивними радіоактивними відходами
Проект має визначити процес вибору майданчика для майбутнього сховища, забезпечити розробку плану та кошторису, навчання фахівців, а також підтримку у формуванні позитивного ставлення громадськості до цього об’єкта. Розрахований він на 2 роки і реалізовуватиметься консорціумом у складі підприємств Франції, Німеччини, Швеції, а також за участю одного з підприємств НАН України.
Бенефіціаром проекту є ДАЗВ, кінцевим користувачем виступить Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»).
Джерело: Державне агентство України з управління зоною відчуження
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»