Від редакції:
у грудні 2018 року на сайті Мінприроди було оприлюднено нову Методику визначення вартості користування надрами. Спробуємо разом визначити механізм розрахунку, які вихідні дані закладено у ньому, чи відповідає він вимогам законодавства України у сфері надрокористування.
Згідно зі статтею 34 Кодексу України про надра, за видачу спеціальних дозволів на користування надрами визначають плату (збір), виходячи з вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовищ або ділянок надр відповідно до методики, установленої Кабінетом Міністрів України.
На сьогодні визначення вартості спеціальних дозволів на користування надрами проводять прямим розрахунком із врахуванням умов залягання корисних копалин, геологічних і техніко-економічних параметрів майбутньої розробки, що ускладнює сам процес розрахунків.
Обґрунтовані дані для проведення розрахунків за цією схемою здебільшого відсутні, і їх приймають на розсуд користувача надр й особи, яка проводить визначення вартості спецдозволів на право користування надрами, що призводить до викривлення та непередбачуваності кінцевого результату.
Необхідність удосконалення визначення вартості спеціального дозволу на користування надрами зумовлена:
Мінприроди розробило проект постанови, який регламентує визначення вартості спеціального дозволу на користування надрами.
Маємо на меті визначити:
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»