Від редакції.
Продовжуючи тему екологічного контролю, акцентуємо увагу на тому, що повинен знати еколог на підприємстві про приписи, та відповідаємо на найактуальніші запитання практиків.
1. Припис — обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб’єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
2. Перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, встановлюється виключно законами.
3. Орган державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, під час здійснення державного нагляду (контролю) має право надавати (надсилати) суб’єктам господарювання обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків, а суб’єкт господарювання в свою чергу зобов’язаний одержувати примірник припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.
4. Припис складається протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю).
5. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
6. Перевірка виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю), є підставою для проведення позапланової перевірки.
7. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб’єкта господарювання.
8. У разі виконання в повному обсязі та у встановлений строк припису фінансові та адміністративні санкції, заходи реагування до суб’єкта господарювання, його посадових осіб не застосовуються.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 3, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»