На Тернопільщині створили перші біоенергетичні ферми, які допоможуть територіальним громадам використовувати місцеву сировину та спеціально вирощену біомасу для теплової енергії та електроенергії. Повідомляє kurkul.com
«Енергетичне господарство — це прототип, так званого в Україні, фермерського господарства. Тільки специфіка буде більше націлена на вирощування відповідних енергетичних культур», — заявив завідувач відділу Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик.
Він упевнений, що такі господарства будуть розвиватися. І такі спроби вже є не лише на Тернопільщині, а й у Вінницькій і Харківській областях.
«Щоб розпочати дану справу, звісно, що треба брати не тільки вирощування, а й використання об’єкта. Якщо ми на сьогодні маємо невелику школу на 2-3 тис. м2 — під таку площу нам потрібно було б 10-20 га енергетичних культур. Впродовж року це такий повний цикл і вирощування, і використання», — зауважив Михайло Гументик.
За його словами, сьогодні найпрактичніші у використанні є деревинні культури — тополя, верба.
Енергетичні ферми — це невеликі приватні господарства, які об’єднуються у біоенергетичні підприємства, впроваджують екологічно зберігаючи технології, інтегрують у вже наявну систему ведення сільського господарства так звані біорезерви — використання відходів господарської діяльності у землеробстві й тваринництві для їхньої подальшої утилізації, переробки як енергії та інших видів відновлюваної сировини.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»