Уряд Швейцарії затвердив мету: до 2050 року викиди парникових газів має бути знижено до «чистого нуля» (net zero) і країна повинна досягти кліматично нейтрального стану.
Це відповідає міжнародно узгодженим завданням щодо обмеження глобального потепління максимум 1,5 °С (від доіндустріального рівня), зазначається в заяві уряду.
При підписанні Паризької угоди Швейцарія взяла на себе зобов'язання знизити до 2050 року викиди вуглецю на 70-85 % від рівня 1990 року.
З посиланням на останні документи МГЕЗК, у яких ідеться про те, що глобальне потепління на більш ніж 1,5 °С також може призвести до серйозних змін екосистеми, уряд вирішив, що «Швейцарія не має викидати більше парникових газів, ніж може бути поглинуто природним шляхом або за допомогою технічних засобів».
У Швейцарії викиди CO2 від транспорту, будівель і промисловості до 2050 року можуть бути скорочені на 95 % завдяки вже наявним технологіям і використанню відновлюваних джерел енергії. Існує також потенціал для скорочення викидів парникових газів, особливо метану та оксидів азоту, вироблених у сільському господарстві. Крім того, частиною стратегії стане скорочення викидів, вироблених в інших країнах (вірогідно, це стосується «компенсаційних механізмів»).
Для компенсації решти викидів разом із природними поглиначами CO2 (такими, як ліси і ґрунт) в майбутньому планують використовувати технології, які назавжди видаляють парникові гази з атмосфери і зберігають їх. Швейцарська промисловість і дослідження відіграють важливу роль у розвитку цих технологій, зазначає уряд.
Докладна стратегія з переходу до кліматично нейтрального стану повинна бути готова до грудня 2020 року.
Таким чином, Швейцарія приєдналася до вже досить великого переліку країн, які взяли на себе аналогічні зобов'язання.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за матеріалами RenEn
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»