Останні роки проявляється недостатність водозабезпечення у населених пунктах з високою концентрацією населення та об’єктів суспільного виробництва, тому виникає необхідність у багатоцільовому використанні водних об’єктів.
Інтенсивне антропогенне навантаження призводить до псування стану водних об’єктів, наслідком якого є погіршення санітарно-гігієнічних умов міського середовища.
Роман Третяк, експерт Професійної асоціації екологів України, начальник відділу НДЦ екологічної безпеки та природокористування, називає такі причини незадовільного стану водних об’єктів у містах:
1. Неконтрольоване необліковане використання гідроресурсів.
2. Порушення природної фільтрації дощових вод.
3. Скидання стічних вод, недостатність в очисних спорудах.
4. Відсутність контролю за обсягами видобуту підземних вод.
5. Недосконалість механізмів обчислення плати за спеціальне водокористування та інше використання водних об’єктів, яке провокує їх неефективне використання і необґрунтоване фіскальне навантаження на суб’єктів господарювання.
Наслідки:
Під час ALTERNATIVE ENVIRONMENTAL PLATFORM-2020 «ECO-MODERNIZATION», що відбудеться 7-9 жовтня, на Онлайн-конференції «Охорона водних та земельних ресурсів» пан Роман поділиться досвідом щодо підготовки землевпорядної та містобудівної документації, а також моніторингу водних об’єктів в межах населених пунктів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»