Продовжуємо розповідати про учасників проєкту «ЕКОтрансформація-2020», про тих, хто змінює та змінюється.
Визнання «ECОtransformation-2020» (ЕКОтрансформація) покликане сприяти формуванню нової системи цінностей, підтримувати лідерів бізнес-спільноти, які попри економічні труднощі формують справжні національні цінності – повагу до своєї землі, піклування про її збереження і процвітання.
Андрій Ворфоломеєв,
Директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні
Ресурсоефективне та чисте виробництво є одним з ключових інструментів впровадження циркулярної економіки.
Ресурсоефективне та більш чисте виробництво (РЕЧВ) – це комплексна, послідовна, превентивна екологічна стратегія для застосування у виробничих процесах, яка покликана підвищувати економічну ефективність виробництва, знижувати виробничі ризики для людей та зменшувати навантаження на навколишнє середовище.
Основна ідея ресурсоефективного та чистого виробництва «робити більше, витрачаючи менше». Тобто, так використовувати в процесі виробництва воду, сировину і енергію, щоб якомога більше їх потрапляло у кінцеву продукцію і якомога менше при цьому утворювалося відходів, викидів і стічних вод.
Це дає додатковий економічний ефект і зменшує негативний вплив на довкілля.
Для впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва було обстежено та оцінено більш як 160 підприємств і надано пропозиції заходів щодо екомодернізації. Впроваджені заходи дозволяють щорічно економити 40 500 МВт*год енергії, 7 500 т сировини та матеріалів, знизити викиди на 9 400 т CO2-екв. тощо.
Сумарний річний економічний ефект цих заходів склав 2 млн євро.
Крім роботи на власне підприємствах, створена національна експертиза, підготовлено близько півтисячі експертів і два десятки публікацій.
Всі матеріали разом з онлайн-курсом доступні на нашому сайті.
Впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва – це перший крок до екомодернізації національної промисловості!
Для нас це не просто робота, а свідомий щоденний внесок у розвиток промисловості України. Співпрацюючи одночасно з представниками промисловості, державними установами та українськими громадами, ми намагаємося спільними зусиллями сприяти позитивним зрушенням в економічній, екологічній та соціальній сферах життя України.
Ми сприяємо всебічному розвитку української економіки та екологічній сталості у промисловості, державі та суспільстві.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»