П’ять принципів, які захистять довкілля, назвав Голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, – пише видання НВ Преміум.
З 470 млн тонн промислових та побутових відходів, які щороку утворюються в Україні, переробляється лише незначна частина, решта накопичується на сміттєзвалищах. Схожа ситуація мала місце у країнах Європи приблизно п’ятдесят років тому. Що ж допомогло країнам Євросоюзу впоратися з цією проблемою?
Починаючи 70-х років двадцятого століття на європейському просторі поступово формувалась нова культура поводження з відходами. Цьому сприяло і прийняття у 1975 році Рамкової директиви про відходи. Ще одним вирішальним кроком стало прийняття у 2008-му Директиви 2008/98, яка реалізує стратегію по переходу до моделі циркулярної економіки та наголошує на концепції щодо ієрархії управління відходами, показуючи послідовність найбільш бажаних способів діяльності, які в результаті призводять до скорочення обсягів відходів.
Ось ці п’ять основних принципів:
Слідування такій пріоритетності допомогло країнам ЄС досягти значних результатів; при цьому в рамках цих загальних принципів кожна з країн Євросоюзу має власні практики різних способів утилізації відходів. Такий підхід наближає до втілення ідею моделі циркулярної економіки, в основі якої лежить розумне споживання за принципом «бери, виробляй, повторно використовуй».
Наша країна лише розпочала свій рух до втілення ідей циркулярної економіки, тож спираючись на Національну стратегію управління відходами, наразі потрібно направити більше сил та уваги у цьому напрямку.
Пресслужба ЕБГ за матеріалами https://nv.ua/ukr/.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»