Наближаються новорічні свята, які традиційно асоціюються у нас з ялинкою. Традиція прикрашати новорічне деревце залишається, проте підхід до вибору ялинки вже не такий однозначний, як ще кілька десятиліть тому. Усе більше українців віддає перевагу штучним ялинкам – зараз їх є великий вибір, для різних гаманців та розмірів приміщень. Ще один варіант, який з’явився в Україні не так давно, проте продовжує набирати популярності – ялинка чи сосна у горщику, яку потім можна висадити в ґрунт. Таке деревце можна взяти й просто в оренду на час свят, а потім повернути до розсадника.
Скористатися одним із таких варіантів «екофрендлі» вибору порадив українцям і Голова Держекоінспекції Андрій Мальований під час онлайн-прессніданку 8 грудня.
«Ми закликаємо українців напередодні Новорічних свят бути свідомими та екологічними, купувати ялинки багаторазового використання, тобто штучні, або дерева, висаджені у спеціальні кадки. Але якщо родина вирішила придбати зрізану ялинку, то вона має хоча б бути вирощеною у відповідних умовах, тобто у спеціальному розсаднику. Всі ялинки, що продаються на легальних ярмарках, мають мати штрих-код, чіп», – прокоментував Андрій Мальований.
Він повідомив, що у рамках природоохоронної акції «Новорічна ялинка-2021» інспектори ДЕІ разом з поліцією та органами місцевого самоврядування будуть контролювати процес та не допускати продажу ялинок, які вирубані в лісі несанкціоновано. Якщо порушення буде встановлено, такі ярмарки буде закрито. Такі заходи покликані зупинити незаконні вирубки ялинок для продажу, масштаби яких щороку збільшуються.
Пресслужба ЕБГ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»