Новини

Повернутися до переліку новин

Сумський водоканал отримав патент на нововинайдений спосіб очищення стічних вод

Протягом двох років фахівці Сумського водоканалу проводили науково-дослідницьку роботу з метою підвищення ефективності біологічної очистки стічних вод. У результаті кропіткої праці вдалося винайти спосіб біологічної індукованої активації мікроорганізмів активного мулу й запатентувати винахід, пише Smr.gov.ua.

В основі корисної моделі – підвищення ефективності біологічного очищення стічних вод шляхом скорочення чисельності нитчастих бактерій в активному мулі завдяки застосуванню розчинів лимонної та бурштинової кислот на першому-другому та третьому етапах очистки стічних вод відповідно. Ці стимулюючі агенти оздоровлюють активний мул та забезпечують значний приріст біомаси. Зокрема, лимонна кислота підвищує ферментоутворення, що призводить до прискорення процесу нітрифікації та пригнічує ріст нитчастих бактерій; бурштинова кислота – стимулює ріст колоній аеробних бактерій, підвищує дозу активного мулу, а також збільшує різноманіття видового складу його мікроорганізмів.

«Дослідження методу біологічної індукованої активації мікроорганізмів активного мулу вперше дозволило показати, що такий спосіб забезпечує стійкий ефект збільшення швидкості та глибини вилучення забруднюючих речовин, незважаючи на зростання різноманітних небезпечних токсикантів у міських стічних водах», – зазначає завідувачка хімічної лабораторії очисних споруд КП «Міськводоканал» Ірина Забара.

Нововинайдений спосіб очищення стічних вод не потребує модернізації аеротенків і значних фінансових витрат. Він може бути застосований для очищення побутових і промислових стічних вод на міських очисних спорудах, які використовують традиційну технологію біологічного очищення.

Джерело: ecotown.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!