Дослідники з Університету Аалто (Фінляндія) придумали недорогу друковану сонячну батарею, яку можна оформити у вигляді тексту або зображень. Вона призначена для використання з пристроями з низьким енергоспоживанням. Батарея вже показала продуктивність і довговічність, в порівняннф з існуючими органічними барвниками сонячних елементів, пише Fainaidea.com.
«У забарвлених сонячних батарей були показники продуктивності і довговічності, як і у відповідних фотоелементів, приготованих традиційним способом, – каже науковий співробітник Гуфран Хашмі. – Вони пережили не одну тисячу годин безперервного світла і теплового стресу без будь-яких ознак деградації продуктивності».
Клітина утворюється при струменевому друці концентрованим розчином барвника на плівці з окису титану, яка виступає в якості електроліту. Комбінація спочатку була розроблена в Швейцарській Федеральній Політехнічній Школі Лозанни і команда з Аалто застосувала її у вигляді сонячних елементів із застосуванням графічного файлу з дуже темними і прозорими елементами. В результаті вийшла барвиста батарея з розмальованими (в даному випадку фото) клітинами, які здатні генерувати електроенергію, і в той же час бути носієм інформації.
«Найскладніше було знайти відповідний розчинник для фарби і правильні параметри струминного принтера, який дав точну і рівномірну якість друку», – говорить докторант Озкан Мерві.
Тестування готових клітин показало, що вони зберегли 6.4% ефективності навіть після 1000 годин прискореного старіння в штучних сонячних променях і при 1154 годинах природного сонячного світла.
Джерело: ecotown.com.ua
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»