Організація роботи має розпочатися із розроблення та затвердження стратегічного документа екологічного планування, що визначає бачення розвитку у сфері екологічної безпеки підприємства на довгострокову перспективу — наприклад, Стратегії розвитку екологічної безпеки, Екологічна політика, інших стратегічних документів та механізмів їх реалізації.
Наступним кроком в організації роботи має бути створення окремої структурної одиниці, що організовує роботу у сфері екологічної безпеки підприємства, здійснює планування та контроль виконання заходів з екологічної безпеки.
Законодавчі підстави утворення на великому підприємстві окремої служби екологічної безпеки, підпорядкованої безпосередньо керівникові підприємства, у екологічному законодавстві чітко не визначені, на відміну від підстав для створення служби пожежної безпеки чи служби охорони праці.
Великі підприємства, особливо ті, у яких є відокремлені територіальні підрозділи (філії), розпорядчим документом, наприклад — наказом створюють спеціальні екологічні відокремлені підрозділи (служби, відділи, відділення, сектори і т. ін.).
Основні організаційні завдання формування цілісної системи екологічної безпеки:
Комісія з екологічної безпеки
Основним завданням комісії є координація діяльності структурних підрозділів, відділів та служб. Створюється наказом, яким визначається склад Комісії, повноваження, розподіл функцій між членами комісії та ін.
Комісію очолює заступник керівника (територіального підрозділу), еколог-секретар. Складається із керівників окремих виробничих підрозділів, технічних служб, транспортних дільниць тощо.
Обов’язково до її складу мають входити: бухгалтер, юрист, представник відділу закупівель. Засідання проводяться…
Детальніше про стратегію розвитку екологічної безпеки — читайте в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №1, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»