Проведення післяпроєктного моніторингу суб’єктом господарювання регулюється ст. 13 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»
За результатами післяпроєктного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган або уповноважений центральний орган узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання, уникнення, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля.
Суб’єкт господарювання понесе значні втрати коштів та часу у разі, якщо під час проведення післяпроєктного моніторингу виявлено значний негативний вплив діяльності на життя і здоров’я населення чи довкілля, що не врахований під час здійснення оцінки впливу на довкілля, тому що рішення про провадження такої планованої діяльності за рішенням суду підлягає скасуванню, а діяльність - припиненню.
Що означає «виявлено значний негативний вплив» ?
Коментар головного експерта курсу ЛЮДМИЛИ ХОМІЧ, віце-президента PAEU, юриста за фахом:
Нормативна термінологія «значний негативний вплив» — відсутня. Дана термінологія закону є оціночною та суб’єктивною. Законодавець не визначає критерії ідентифікації впливу як «значного негативного» та критерії «істотних» змін в результатах оцінки впливу на довкілля.
У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, у разі звернення за новим рішенням про провадження планованої діяльності процедура оцінки впливу на довкілля здійснюється повторно, з урахуванням виявленої інформації, у порядку, визначеному статтями 1-10, 14 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
Тож, на які основні запитання, повинні знайти відповіді фахівці підприємства під час моніторингу:
Національний центр сталого розвитку спільно з експертами Професійної асоціації екологів України запрошує на курс підвищення кваліфікації «ПІСЛЯПРОЄКТНИЙ МОНІТОРИНГ: основи організації та проведення»
Термін навчання:18-28 лютого
Формат навчання: дистанційно та онлайн.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»