Зокрема, спеціалісти Державної екологічної інспекції спільно із представниками Міндовкілля та профільними комітетами взяли участь у Круглому столі, де обговорили питання щодо відсутності належної процедури нагляду (контролю) відносно екологічної безпеки під час поводження з ГМО у відкритій системі.
Нагадаємо, що Держекоінспекція здійснює повноваження щодо:
Водночас, фахівцями Держекоінспекції внесено ряд пропозицій до проєкту Закону № 5839 «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки», де чітко не визначено функціонал контролюючого органу, який може повноцінно і ефективно забезпечувати державний нагляд (контроль) у сфері екологічної безпеки.
Після досить кропіткої роботи та комунікації з профільним Комітетом, іншими зацікавленими органами ДЕІ вдалось принципово та конструктивно відстояти позицію та залишити повноваження інспекції щодо нагляду(контролю) за пестицидами і агрохімікатами після другого читання проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» від 16.11.2022 р. № 2775-lV.
У результаті напрацювань, Держекоінспекція надала свої аргументовані пропозиції:
Розраховуємо на плідну співпрацю та конструктивний діалог.
Працюємо на перемогу!
Джерело: Держекоінспекція
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»