Новини

Повернутися до переліку новин

100-ювілейний випуск журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» вже у продажу

NEW! До уваги читачів журналу, разом із свіжим випуском журналу Ви отримаєте спецвипуск «Все для еколога. Частина ІІ».

Якщо ви ВЖЕ передплатник, читайте випуск на платформі ЖИВИЙ ЖУРНАЛ, не чекаючи доставки Укрпоштою!

У випуску роз’яснення щодо питань:

  Моніторинг законодавства

Рішення «Про необхідність усунення Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» №25 від 21 жовтня 2020 року

Постанова «Про затвердження Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами» № 1374 від 6 жовтня 2020 року

Наказ «Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля» № 117 від 03 вересня 2020. Набрав чинності з 27 жовтня 2020 року

  Вібраційний контроль на межі СЗЗ

  Сталий розвиток: гарна казка чи досяжна реальність?

Останнім часом багато українців можуть помітити, що вони дедалі частіше почали натрапляти на таке словосполучення, як «сталий розвиток». Це закономірний результат глобалізації та цифровізації світу, і Україна, з певними застереженнями, не залишається осторонь цих процесів. Що ж у себе включає ця концепція, і як реалізуються цілі сталого розвитку в країнах світу — про це у статті.

  Усе, що потрібно знати природокористувачу про дозволи у 2020 році (продовження)

Продовжуємо розпочату у попередніх номерах серію публікацій, в яких детально розглянемо всі основні моменти, що стосуються підготовки необхідних документів, оформлення, переоформлення, анулювання різних дозвільних документів та строків видачі дозвільної документації. Для зручності також наводимо алгоритм дій для отримання кожного виду дозволів. У цьому номері розглянемо процедуру отримання Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

  Агровольтаїка на українських теренах: досвід «Тесла Агро»

  Що робити з відпрацьованими оливами? Процедура правильного вибору підрядної організації

Що містить поняття «відпрацьована олива»? Згідно з постановою КМУ «Деякі питання збирання, видалення, знешкодження та утилізації відпрацьованих мастил (олив)» від 17 грудня 2012 року № 1221 (далі — Постанова № 1221) — це гідравлічні, моторні, трансмісійні та інші мастила (оливи), гальмівні та інші рідини для ізоляції і теплопередачі, які стали непридатними для такого використання, для якого вони спочатку призначалися. Яким же чином ми їх отримуємо? Та за яких умов відпрацьовані оливи можуть вважатися «товаром»? – розбираємо в статті.

  Температурні показники дозволу на спец водокористування

Завданням публічних менеджерів за умови очевидної та незворотної цифровізації в усіх сферах життя має стати переформатування держави на партнера, що створює затребувані екологічні стандарти, а не лише посилює юридичну відповідальність за екологічні правопорушення. Як відбувається розвиток електронного врядування в Україні? Для яких забруднюючих речовин нормування обов’язкове? Що відбувається при потраплянні у водойми біогенних речовин? Чому при нормуванні ГДС показник «температура» є необхідним? — відповіді на ці та інші запитання — у статті.

  Стічні води підприємства, що збираються у вигрібних ямах — що треба з ними робити?

Стічні води підприємства, які утворюються в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності та потрапляють до вигрібних ям, не входять до категорії відходів, і мають передаються іншим підприємствам для очищення. Яким має бути договір з підприємством, що забирає стоки на очищення? Які вимоги до складу стічних вод? Ряд експертних коментарів до статті підготували екологи кількох Водоканалів з різних міст.

  Про основні правила та вимоги поводження з відходами від транспорту

Специфіка роботи суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність із надання послуг транспорту або мають на балансі чи експлуатують транспорт, передбачає утворення відповідних відходів. Для того, щоб починати поводження із власними відходами, необхідно визначити, які саме відходи утворюються на вашому об’єкті. А щоб правильно задокументувати їх та передати на утилізацію — скористайтесь алгоритмом, наведеним у нашій статті.

  Рецепт енергоефективності від лідера фармацевтичного ринку України

  Зменшено корупційні ризики: процедуру зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок спрощено

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 7 квітня 2020 року № 642 визнано таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України по земельних ресурсах «Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок». Що змінилося для землекористувачів, та на що варто звернути увагу — читайте у листопадовому номері.

  Шпаргалка еколога на грудень 2020

 


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!