Новини

Повернутися до переліку новин

Агровольтаїка на українських теренах: досвід «Тесла Агро»

Від редакції: Нині нікого не здивуєш вітровою чи сонячною енергетичною станцією на території України: виробництво «зеленої» енергетики неухильно зростає і в нашій державі. Проте є компанія, що вирішила поєднати основну діяльність з вирощуванням екологічно чистих продуктів харчування, і на облаштованих територіях виробництва відновлювальних джерел енергії створює унікальні агрокомплекси. Отже, знайомтесь: «Тесла Агро».
 Геннадій Борисович Нестерчук,

головний енергетик «Тесла-Енерго»

 


Із 33 гектарів загальної площі, на якій розташована Ганська СЕС, половина раніше перебувала під несанкціонованим сміттєзвалищем, де був і скотомогильник. Тож аби упорядкувати територію, довелося докласти чималих зусиль. Нині автоматизована станція потужністю 15 МВт (на 58 тисяч сонячних панелей) забезпечує місто Бердичів «зеленою» енергією приблизно на 50 %.

Коли стація вже працювала, виникла ідея — чи можна якось використовувати цю земельну ділянку, на якій вона розташована, з користю? Ми звернулися по допомогу до агроекологів, і хоча спочатку вони оцінили ситуацію досить скептично, ми все ж знайшли вихід — тепер у нас тут вирощують 2600 кущів лохини! Цьому передувала суттєва підготовка: ґрунт довелося завозити.

Ми мали амбітну мету – не просто використати розпочати сільськогосподарське виробництво, а й зробити його без традиційної «хімії», тобто пестицидів та гербіцидів. І у нас вийшло — цього року вже отримали перший врожай.

Ідея утримувати овець виникла, можна сказати, випадково — після розмови з одним фермером, який скаржився, що вівці дуже швидко з’їдають траву. А за правилами безпеки траву під сонячними панелями потрібно періодично скошувати, оскільки може статися загоряння. Рішення завести овець було розумним і раціональним: тепер на станції живуть 60 цих симпатичних тварин, які можуть пастися де завгодно і допомагають вирішувати проблему з травою. Експеримент виявився вдалим, тож плануємо його продовжити: для отари ми збудували укриття на зиму та купили породистого баранця, тож очікуємо на поповнення.

У планах ще маємо декілька проєктів...

Увага! Стаття публікується частково!

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!