Новини

Повернутися до переліку новин

Аналіз нововведень у сфері спеціального водокористування

Проаналізуємо найбільш актуальні зміни та нововведення у сфері спеціального водокористування, що набули чинності 04.06.2017 року.

1. Відтепер повноваження щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування передані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (тобто, Державному агентству водних ресурсів України), позбавивши таких повноважень обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а також Раду міністрів Автономної республіки Крим. В певних випадках залишено обов’язок щодо погодження з іншими органами видачі дозволів на спеціальне водокористування. Так, у разі використання підземних вод дозвільний орган має надіслати копії документів до Держгеонадр, а у разі використання водних об’єктів, віднесених до категорії лікувальних, ― до МОЗ. Зазначені органи мають надати висновок щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування. У разі ненадання  такого висновку відповідними органами протягом 15 календарних днів із дня одержання ними копій документів вважається, що погоджувальний орган не заперечує проти видачі такого дозволу. В разі отримання негативного висновку органи Держводагентства мають законні підстави для відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування.

2. Нарешті Законом № 1830 до переліку випадків, які не є спеціальним водокористуванням, включено забір та/або використання води в обсязі до 5 м3 на добу, крім тієї, яку використовують для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води. Відтепер власники артезіанських свердловин, які використовують незначні обсяги води й переважно для задоволення питних і господарсько-побутових потреб, не повинні отримувати дозвіл на спеціальне водокористування. Також в Законі № 1830 чітко обумовлено, що дозвіл на спеціальне водокористування не потрібен вторинним водокористувачам (абонентам), які отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів і скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення.

3. Вперше у Водному Кодексі України від 6 червня 1995 р. № 213/95-ВР (ст. 49) (далі ― ВКУ) з’являється вичерпний перелік документів для отримання дозволу на спеціальне водокористування. Тим самим унеможливлюється вимагання додаткових документів та відомостей, як це практикувалося  раніше. Закон № 1830 дозволяє подавати документи для отримання (переоформлення, одержання дубліката, анулювання) дозволу на спецводокористування, окрім паперової, в електронній формі.

Цей матеріал опубліковано частково. Повний текст — у № 7 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік (с.14 «Актуальна зміна: 5 головних питань про нові правила видачі дозволів на спеціальне водокористування. Позитивний аспект для ведення бізнесу»)

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Придбати журнал Найближчі заходи

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!