Новини

Повернутися до переліку новин

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Бельгіка» для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

13 вересня 2021 року Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне судно «Бельгіка». Цілком функціональне судно Уряд Бельгії передав Українському науковому центру екології моря Міндовкілля. Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, допоможе успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Більше того, заплановані спільні українсько-бельгійські наукові дослідження як в Чорному, так і Північному морях.  

Від імені України Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський зазначив: «Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок - науково-дослідне судно «Бельгіка». Вже цього року на ньому ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами. Адже це сприятиме не лише впровадженню Україною Рамкової директиви ЄС про морську стратегію, яка є частиною Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а і відновленню Чорного та Азовського морів».

З цієї нагоди Державний секретар з питань відновлення та стратегічних інвестицій, відповідальний за наукову політику, заступник міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін зауважив: «Судно дослідило майже 1 млн. км моря та провело понад тисячу наукових кампаній, що удосконалили знання бельгійців про моря. Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. Бельгія з сумом прощається зі своїм науково-дослідним кораблем «Бельгіка». Однак я дуже радий, що судно отримає друге життя завдяки нашій співпраці з Українським науково-дослідним центром екології моря». 

Далі судно розпочне свій шлях з порту Зебрюгге, Бельгія до нової домівки – міста Одеса, Україна. На шляху в 8,600 км науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику. А також виділять ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів. 

Цю амбітну наукову програму під назвою «Моніторинг трьох європейських морів» - Північного, Середземного та Чорного, та трансфер судна організовує і фінансує проєкт ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС та УкрНЦЕМ. 

«Європейський Союз пліч о пліч з Україною та іншими прибережними державами працює для того, щоб Чорне море стало простором науки, передових політик та інвестицій. Це принесе користь водночас як людям, так і морським екосистемам. Разом з EU4EMBLAS та багатьма іншими програмами на підтримку і прискорення «зеленого переходу», ЕС продовжує надавати підтримку для захисту довкілля та посиленню економічної та соціальної стійкості в Чорноморському басейні», - зауважив Лауренс Мередиф, Європейська Комісія. 

«Програма розвитку ООН вважає своїм обов’язком підтримувати наукову співпрацю, обмін знаннями та досвідом між європейськими і національними інституціями. Для нас честь підтримати трансфер науково-дослідного судна «Бельгіка» - щедрого подарунку від Бельгійського Уряду Україні. Адже це допоможе розбудувати потенціал українського екологічного моніторингу. Ми вдячні Уряду Королівства Бельгії та Європейському Союзу за нашу довготривалу, плідну співпрацю заради покращення екологічного моніторингу Чорного моря», - зауважив Георг ван Монтфорт, заступник директора, Офіс Представництва ПРООН в Брюсселі. 

Очікується, що судно прибуде в Україну у жовтні 2021 року. Тут воно отримає нове ім’я і розпочне свою діяльність в Чорному та Азовському морях.

Нагадаємо, що передача судна відбулася завдяки укладеному у липні 2021 року Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Бельгійським Федеральним офісом науки і політики та Королівським Бельгійським інститутом природничих наук.

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!