Новини

Повернутися до переліку новин

ЧАС ЗМІН: про екологію сьогодення та найближчі перспективи з перших вуст

Інтерв’ю з Остапом Семераком, Міністром екології та природних ресурсів України

Враховуючи численні запити від читачів, що стосуються останніх змін у природоохоронному законодавстві (деякі з них вже чинні та діють, інші — зовсім скоро вступлять у дію), ми не могли не звернутися з роз’ясненням найактуальніших питань до Міністерства екології та природних ресурсів України (Мінприроди України).
Тож, пропонуємо унікальне інтерв’ю з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.

Мінприроди України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні і забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони довкілля. Забезпечує нормативно-правове регулювання у сфері: поводження з відходами та небезпечними речовинами; державної екологічної експертизи; охорони атмосферного повітря; збереження озонового шару; зміни клімату;  раціонального використання, відтворення і охорони об’єктів тваринного і рослинного світу, біо- та ландшафтного різноманіття; організації, охорони та використання природно-заповідного фонду; охорони, відтворення та раціонального використання водних ресурсів; розвитку водного господарства і меліорації земель; геологічного вивчення та раціонального використання надр; контролю за дотриманням природоохоронного законодавства.

Які результати впровадження Концепції реформування системи державного природоохоронного контролю (найважливіші перепони в її реалізації та варіанти їх подолання)?

О. С. Нинішній інститут влади, яким є Держекоінспекція, тотально корумпований. Його вилікувати неможливо. Тому ми запропонували уряду України наше бачення реформування цього відомства в новий природоохоронний орган. У травні цього року уряд затвердив Концепцію реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері навколишнього природного середовища.

Сама Концепція передбачає три етапи.
1. Перший — ліквідація Державної екологічної інспекції та створення нового органу — Державної природоохоронної служби.
2. На другому етапі планується сконцентрувати увагу на оновленні законодавчої бази, організації проведення моніторингу стану навколишнього природного середовища, забезпеченні функціонування загальнодержавної екологічної автоматичної інформаційно-аналітичної системи.
3. І третій етап передбачає введення нової системи моніторингу стану навколишнього природного середовища, впровадження екологічних стандартів і норм під час здійснення природоохоронного нагляду, запровадження фінансових гарантій для підприємств, що здійснюють діяльність, яка становить загрозу для довкілля. Крім того, в планах створити до десяти міжрегіональних територіальних органів служби і в їхньому складі 27 спеціальних обласних інспекцій.
Я стою на позиціях, що у новоствореній Службі природоохоронного нагляду та контролю мають працювати нові вмотивовані люди з новими функціями та сучасними підходами.
Тому завершення реформування Державної екологічної інспекції — це врегулювання дієвого інструмента, який повинен якісно здійснювати контроль природоохоронного законодавства і одне з важливих завдань для мене як для Міністра екології та природних ресурсів України.
Продовження інтерв’ю — у № 11 журналу «Екологія підприємства».

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!