Новини

Повернутися до переліку новин

Через окупацію росіянами Запорізької АЕС страждає не лише інфраструктура станції, але й довкілля та тварини

Війна руйнує звичне життя не лише людей, а й тварин. Наразі складно оцінити втрати біорізноманіття України, для цього потрібні ретельні дослідження після перемоги. Проте ми можемо спробувати уявити, згадуючи вже відомі приклади втрат колоній птахів у 2015 році, коли воєнні дії були значно менших масштабів. Часто держави-агресори умисно знищують природні екосистеми, щоб отримати тактичні переваги (облаштувати вогневі позиції, звільнити обрій від візуальних перешкод, знищити для ворога маскувальні елементи ландшафту, створити димову завісу) або відчутно погіршити умови життя місцевого населення. Дій агресора зазвичай вистачає, щоб перетворити значні площі на руїни і згарища.

До прикладу, через окупацію росіянами Запорізької АЕС страждає не лише інфраструктура станції, але й довкілля та тварини. 

Так, через мінування периметру навколо АЕС, протягом останніх трьох місяців було зафіксовано не менше 30-ти підривів собак, лисиць та диких кабанів на закладених мінах.

Складно передбачити, скільки ще таких місць ми втратили з початку повномасштабної війни. Тому потрібно докласти всіх зусиль, щоб зберегти біорізноманіття та природні біотопи на територіях, вільних від війни.

Нагадаємо, експерти спілки ПАЕУ з перших днів війни долучились до роботи оперативного штабу при ДЕІ для фіксації збитків, завданих довкіллю.

Прес-служба ПАЕУ

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!