На сьогодні загальнодержавна автоматизована система «Відкрите довкілля» може поповнитися даними з уже понад 110 громадських постів моніторингу забруднення повітря та постів органів місцевого самоврядування. Це стало можливим завдяки початку співпраці між командами Save Dnipro (розробники SaveEcoBot) та ГО «Фундація Відкрите суспільство» (розробники проекту OpenAccess).
7 листопада 2018 р. Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію створення загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля», яка є частиною плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Реалізація Концепції повинна забезпечити:
У травні 2019 року була запущена геоінформаційна система з мапами «Водні ресурси», «Атмосферне повітря» та «Екологічні фінанси» проекту OpenAcess. Після завершення робіт над ядром Загальнодержавної інформаційної системи «Відкрите довкілля» вищевказані мапи будуть до неї інтегровані.
Завдяки розвитку проекту громадського моніторингу повітря, який розпочато проектом Save Dnipro в 2019 році, вдалося агрегувати у чат-боті SaveEcoBot дані зі станцій моніторингу дрібнодисперсного пилу (за фракціями РМ10 та РМ2.5).
Станції належать до двох категорій:
У 2019 році Save Dnipro планують активно розвивати проект громадського моніторингу, наповнюючи Україну новими, доступними для громадськості, побутовими станціями моніторингу якості повітря.
Після погодження протоколу передачі даних з SaveEcoBot до OpenAcess на мапі «Атмосферне повітря» з`являться дані з усіх агрегованих постів у вигляді громадської мережі станцій моніторингу повітря.
Команди сподіваються, що це стане стимулом до розвитку моніторингових систем та відкриття даних про якість повітря в Україні.
Ірина Черниш, лідерка ІГ Save Dnipro, співзасновниця SaveEcoBot
Павло Ткаченко, співзасновник ІГ Save Dnipro, розробник SaveEcoBot
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 8, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»