Новини

Повернутися до переліку новин

ДТЕК Енерго побудував дорогу з використанням золошлакових матеріалів

Компанія ДТЕК Енерго реалізувала унікальний для країни проєкт – побудувала 900 м дороги в районі Бурштинської ТЕС з використанням золошлаків, продукту згоряння вугілля. Процес будівництва є цілком екологічним. Проєкт може стати прецедентом для подальшого розвитку інфраструктури і застосування золи у якості замінника традиційних будівельних матеріалів.

ДТЕК Енерго побудував дорогу з використанням золошлакових матеріалів

В 900-метровій ділянці дороги використано 300 тон сухої і вологої золи. Вартість проєкту склала 22 млн грн.

Золу застосовано як в основі під асфальтобетонне покриття, так і в самому покритті. В нижньому шарі-основі – 25% зволоженої золи. Тут її використано в якості замінника піску. В верхньому шарі зола міститься у складі асфальтобетону – замість традиційного мінерального порошку. Зола значно дешевша, ніж цей порошок, тож з економічної точки зору «золошлакові» дороги є доцільні.

Будівництво відбувалося за підтримки науковців. Дорожній науково-дослідницький інститут ім. Шульгіна провів дослідження і випробовування золи у власній лабораторії. Вчені дійшли висновку, що асфальтобетони, виготовлені на основі золи винесення, не поступаються за якостями традиційним асфальтобетонам.

На основі рекомендацій інституту ім. Шульгіна інший державний інститут, «Укрдіпродор», розробив проєкт будівництва дороги.

«ДТЕК Енерго стала першою компанією в Україні, яка побудувала дорогу із застосуванням золошлаків. 900 м – невеликий, але вкрай важливий крок уперед для вітчизняної інфраструктури, – зазначив Ільдар Салєєв, генеральний директор ДТЕК Енерго. – Ця дорога – наш «експериментальний зразок», який має показати, як можна ефективно утилізувати відходи вугільних станцій, будувати якісні та дешеві дороги та одночасно покращувати екологію. ДТЕК Енерго – енергетичний бізнес, який зараз стає більш екологічним, ефективним та технологічним. Дорога із золошлаків – один із перших проєктів, що показують нашу трансформацію».

Щороку в Україні утворюється 6-7 млн тон золошлакових відходів. Поки вугілля буде основним джерелом енергії, вони утворюватимуться всюди, де працюють вугільні ТЕС. В Європі до 92% золошлаків утилізується. В Україні поки зарано говорити про такі цифри, однак золошлакові матеріали вже успішно використовуються у виробництві цементу, бетону, будівельних сумішей, а відтепер і в дорожньому будівництві. Застосування відходів одних виробництв в якості сировини для інших, в тому числі для інших галузей – головний принцип циркулярної економіки, яка є основою для сталого розвитку країн і підприємств.

Для ДТЕК Енерго переробка золошлакових матеріалів – одна з важливих цілей ESG-стратегії, що відповідає принципам Глобального договору ООН.

Джерело: dtek.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!