Екологи України прогнозують, що 2021 рік стане ще спекотніший, ніж попередній. Це призведе до проблеми з врожайністю, пересихання річок, а питання щодо питної води будуть загострюватися, як в нашій країні, так і в усьому світі.
Про це повідомила прес-служба Національного екологічного ради України, пише «РБК-Україна» .
«Очікується, що 2021 рік буде значно тепліший попереднього, який побив рекорди за кількістю днів у році з температурою вище 30 °С. Потепління стрімко відбувається в північних регіонах України. При цьому степ атакує посуха»- коментують експерти.
Відзначається, що такі зміни клімату можуть спровокувати передчасне дозрівання ярих культур і одночасно знизити їх врожайність. Крім того, умови вегетації для озимої пшениці стануть більш сприятливими. Екологи повідомили, що озимий ріпак краще буде рости в північних регіонах і гірше в степу. На Північ перемістяться і зони вирощування сої та соняшнику.
За словами експертів, вирощування кукурудзи може стати проблематичним. Також прогнозується поширення різних хвороб рослин, шкідників, активізуються бур'яни.
За прогнозом екологів, в південних областях (Миколаївській, Херсонській, Одеській) стануть частішими посухи і суховії - їх кількість в найближчі роки зросте на 15-30%. Крім того, в Центрі почастішають град, сильні вітри. Екологи відзначили, що на Захід прийдуть часті рясні дощі, тому повеней там не уникнути.
«Від неприродно жаркого клімату в першу чергу будуть страждати малі водотоки. Вони будуть міліти, пересихати. За останні двадцять років з карти України зникло понад десяти тисяч малих річок»- йдеться в повідомленні.
Відзначається, що Україні потрібна продумана державна водна програма, яка б змогла вберегти більшу частину водойм від катастрофи.
Нагадаємо, що в Верховній Раді зареєстрували законопроект №5202 «Про організації водокористувачів та стимулюванні гідротехнічної меліорації земель». За словами міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенка , законопроект №5202 стане новим поштовхом у розвитку зрошення в Україні. Він є ключовим для аграріїв Півдня України, які вже другий рік поспіль страждають від посухи.
Джерело: latifundist.com
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»