Новини

Повернутися до переліку новин

Енергетична сертифікація для реалізації проектів екологічних (зелених) інвестицій відтепер є обов'язковою

Уряд вніс зміни до Порядку розгляду, схвалення і реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які реалізуються в рамках виконання Україною зобов'язань за Кіотським протоколом Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Зокрема, Кабінет Міністрів України доповнив перелік документів, які подаються до Міндовкілля для реалізації відповідних проєктів з будівництва та капітального ремонту будівель (їх термомодернізації).

Відтепер заявники мають обов'язково надавати у пакеті документів ще й енергетичний сертифікат. 

Таке рішення узгоджує норми Порядку із вимогами Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» та дозволить отримувати реальну інформацію і вживати заходів щодо зниження споживання енергоресурсів. 

Крім того, як йдеться у постанові, при відборі проєктів перевага надаватиметься саме тим, які передбачають одночасну модернізацію систем теплопостачання. Адже це сприятиме зниженню споживання палива, електроенергії та технічної води, тобто ощадливому їх використанню. 

Нагадаємо, Кіотський протокол є міжнародною угодою про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. 

На виконання Україною своїх зобов'язань в країні вже тривалий час реалізуються проєкти, що сприяють скороченню викидів парникових газів та адаптації до наслідків зміни клімату.

Наприклад, саме за такими проєктами свого часу було здійснено заміну транспортних засобів Національної поліції України на нові гібридні авто, а ще проведено модернізацію вагонів Київського метрополітену. У  2019 році було проведено заміну рухомого складу Державної екологічної інспекції України. Охоплюють проєкти і роботи зі встановлення сонячних електростанцій,  капітального ремонту (термомодернізація) будівель лікарень, модернізації станцій теплопостачання (котелень) тощо.

Лише у 2021 році в Україні завершено 8 проєктів цільових екологічних (зелених) інвестицій загальною вартістю в 159,88 млн. грн. Завдяки їх реалізації викиди парникових газів за рік скорочено на 857,22 тонн СО2-екв.

Джерело: Міндовкілля

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!