Всі передплатники журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» у № 4 можуть отримати відповіді на гарячі запитання, адже журнал вже надійшов з друкарні на початку квітня.
У свіжому випуску:
Мінприроди розпочало реформування дозвільної системи у сфері промислового забруднення.
Метою реформи є запобігання промисловому забрудненню навколишнього природного середовища, що безпосередньо впливає на здоров’я людей та стан довкілля. Інструменти, запропоновані в процесі реформування, є частиною Директиви 2010/75/ЄС про промислове забруднення, яку Україна зобов’язана впровадити відповідно до Угоди про Асоціацію із ЄС.
Перший крок — розробка та затвердження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення, що слугуватиме дорожньою картою реформи. На разі проект Концепції проходить процедуру погодження з центральними органами виконавчої влади.
Подробиці — в матеріалі.
На початку лютого 2019 року Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря». Передбачається формування системи моніторингу , яка забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря, що дасть можливість приймати ефективні управлінські рішення та забезпечить контроль. Крім того, передбачено розроблення планів покращення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану.
Порядок повторного використання очищених стічних вод та осаду за умови дотримання нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12 грудня 2018 року № 341, набув чинності 12 лютого 2019 року (далі — Порядок № 341). Які вимоги установлює цей документ — докладніше у статті.
Термін «харчові відходи» у законодавстві на сьогодні відсутній. Але більшість людей сприймає його у значенні, наведеному в Правилах надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 13 травня 2008 року № 123, які втратили чинність. Про місце харчових відходів у структурі твердих побутових відходів (ТПВ), основні вимоги до збирання та зберігання харчових відходів, які харчові відходи вважаються медичними відходами тощо — у статті.
Також у випуску:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»