Правила ведення державного обліку водокористування, що є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, діяльність яких підлягає державному обліку водокористування (далі — водокористувачі), встановлено наказом Мінекології України «Про затвердження Порядку ведення державного обліку водокористування» від 16 березня 2015 року № 78 (далі — Порядок).
Відповідно до п. 1.5 цього Порядку під час державного обліку водокористування систематизуються дані про водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин, а також:
Водокористувачі згідно з п. 1.9 Порядку подають звіти про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) (далі — Звіт) один раз на рік не пізніше 1 лютого наступного за звітним року до організацій, що належать до сфери управління Держводагентства України.
Копії звітів з відміткою про одержання (штампом організації, що прийняла Звіт, і датою прийняття) подаються платниками рентної плати разом з податковими деклараціями зазначеного збору до територіальних органів ДФС.
Якщо діяльність водокористувача не підпадає під критерії, визначені п. 1.5 Порядку для здійснення державного обліку водокористування, такий суб’єкт господарювання не повинен подавати Звіт.
Дані Звіту щодо об’ємів води (крім рядка 3 таблиці 3 Звіту) зазначаються у тисячах метрів кубічних з одним знаком після коми, а щодо днів та годин — у цілих числах.
При заповненні таблиці 2 «Водовідведення» треба звернути увагу на те…
Увага, стаття публікується частково. Повна версія — з детальними рекомендаціями та прикладами — у №12, 2019 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».
Автор: Надія Соломатіна, представник комітету з екологічного права та законотворчості PAEU, провідний інженер — еколог хімічного підприємства
Уже 20 грудня візьміть участь у ексклюзивному воркшопі автора — ЕКОЛОГІЧНА ЗВІТНІСТЬ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»