Новини

Повернутися до переліку новин

Київ отримав першу «дорожню карту» екологічного розвитку

Сформульовано ключові показники, за якими має розвиватися столиця в екологічній площині У столиці України з'явилася власна «дорожня карта» екологічного розвитку міста до 2030 року.

Як повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, презентація Екологічної стратегії розвитку Києва відбулася в середу, 19 травня.

За словами очільника ДЕІ, це перший в історії української столиці документ, що спрямований на розв'язання екологічних проблем. Він спирається на актуальну статистику та пропонує рішення за всіма напрямами розвитку міста — від роботи транспорту до містобудування.

Водночас посадовець додав, що для реалізації Екостратегії потрібно, щоб її затвердили в столичній мерії.

«Це тільки перший крок. Для втілення стратегії необхідне її затвердження Київською міською радою, а потім — непростий шлях реалізації цілей документа. Але результат того вартий — це комфортне, зелене та чисте місто», — зазначив Андрій Мальований у Facebook. «Цей документ – вагоме напрацювання киян, і саме тому ми будемо наполягати, щоб депутати Київради не лише підтримали його в сесійній залі, а й внесли до загальноміських програм», – наголосив ініціатор створення документа Костянтин Яловий.

Також голова Держекоінспекції пообіцяв, що, зі свого боку, докладе всіх зусиль для збереження довкілля столиці, забезпечуючи ефективний контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

Зазначається, що авторами Екологічної стратегії стали самі кияни. Протягом року понад 100 людей – фахових екологів, представників громадських організацій, науковців, освітян та просто активних киян – працювали в робочих групах, щоб сформувати ключові показники, за якими має розвиватися столиця в екологічній площині.

Документ увідповіднили до цілей сталого розвитку ООН та міжнародних угод, які підписала Україна. Громадський діяч Костянтин Яловий розповів, що її розробили в 4 напрямах: чиста вода, чисте повітря та чиста енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.

Ключові показники, яких заплановано досягти згідно з «дорожньою картою» екорозвитку до 2030 року:

  • зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі Києва до 50%;
  • зменшення енергоспоживання будівель на 25%;
  • зменшення викидів в атмосферне повітря забруднювальних речовин з 205 т/км2 до 164 т/км2;
  • забезпеченість зеленими зонами загального користування з 18 до 25 м2/особу; збільшення площі земель ПЗФ з 20,1 тисячі гектарів до понад 30 тисяч гектарів;
  • збільшення частки перероблених відходів до 50%;
  • зменшення захоронення відходів з 90 до 25%.

Ознайомитись з документом

Джерело: ecopolitic.com.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!