Новини

Повернутися до переліку новин

Мери провідних міст проголосили початок Глобального Зеленого Нового Курсу

На світовому саміті мерів в Копенгагені новообраний голова коаліції С40, мер Лос-Анджелеса Ерік Гарсетті, разом з мерами міст з усього світу, включаючи Копенгаген, Париж, Нью-Йорк, Ріо-де-Жанейро, Сідней і Токіо, визнали надзвичайну кліматичну ситуацію у світі та оголосили про започаткування Глобального Зеленого Нового Курсу.

Всесвітній саміт мерів С40 в Копенгагені зібрав 80 мерів і сотні кліматичних лідерів з усіх сфер, рішуче налаштованих скорочувати викиди в секторах, що спричиняють зміну клімату — транспорт, будівлі, промисловість і відходи, щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса і досягти цілі Паризької угоди. 

Мери провідних міст світу на чолі з очільниками Лос-Анджелеса та Парижу — Еріком Гарсетті і Анне Ідальго — оголосили про започаткування «Глобального Зеленого Нового Курсу», щоб «прискорити термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі».  

«Для нас, як мерів, на першому місці — безпека жителів наших міст», — сказала на прес-конференції мер Парижу Анне Ідальго. «Скоро мине 4 роки з підписання Паризької Угоди в нашому місті. Лише минулого місяця світові лідери зустрілися в Нью Йорку і знову не змогли домовитися ні про які, навіть віддалено подібні заходи, необхідні для зупинки кліматичної кризи. Їхня неспроможність напряму загрожує усім людям на планеті, оскільки час працює проти нас. Немає іншого рішення, крім Глобального Зеленого Нового Курсу, який може стати ключовим засобом для перемоги у цих перегонах з часом. Всі, хто приймають рішення мають взяти відповідальність за його втілення в життя». 

Нові дані, опубліковані перед всесвітнім самітом мерів С40 в Копенгагені, свідчать, що 30 міст досягли піку викидів і швидко рухаються до їх скорочення до нуля. Більше 100 міст у світі мають зобов’язання розробити плани кліматичних дій, що відповідають цілі утримання глобального потепління в межах 1,5 градуси. 

«Міста — це місце, де кліматична битва, по великому рахунку, буде виграна чи програна», — сказав на саміті генеральний секретар ООН Антоніо Гуттеріш. «На вересневому Саміті кліматичних дій, в ООН, щонайменше 70 країн та 100 міст погодилися вдосконалити свої кліматичні плани до 2020 року. Потрібно розвинути цей успіх. Міста в центрі цього руху і я вітаю С40 за їх лідерство в цей критичний час». 

Підтримавши Глобальний Зелений Новий Курс, міста зобов’язалися невідкладно вживати заходи для скорочення викидів у всіх секторах, що впливають на зміну клімату (транспорт, будівлі, промисловість і відходи), щоб утримати глобальне потепління в межах 1,5 градусів і досягти цілі Паризької угоди. 

Мери та уповноважені представники провідних 94 міст — кліматичних лідерів визнали надзвичайну кліматичну ситуацію у світі та закликали до невідкладних спільних дій для скорочення викидів парникових газів та оголосили, разом молодіжними кліматичними активістами, представниками профспілок, бізнесу та громадянського суспільства, про намір втілення Глобального Зеленого Нового Курсу. 

У спільній заяві вони оголосили про підтримку засадничих принципів, які стануть основою «Глобального Зеленого Нового Курсу»:

Ми визнаємо надзвичайну кліматичну ситуацію у світі. 

Ми зобов’язуємося утримати глобальну температуру в межах 1,5 градуси  як цього вимагає Паризька Угода, шляхом скорочення викидів у секторах, які найбільш відповідальні за кліматичну кризу: транспорті, будівля та відходах.

Міста С40 вже скорочують викиди зі швидкістю, що відповідає вимогам, визначеним наукою. Це означає досягти піку  викидів до 2020 року і скоротити їх на половину до 2030. Кожен бізнес, особистість, інвестор, партнер, неформальний представник поселення та нації, що приєднується до Глобального Зеленого Нового Курсу, зобов’язується встановити такі ж науково-обгрунтовані цілі.

Ми зобов’язуємося винести інклюзивні кліматичні дії у центр рішень на рівні міста щоб створити процвітаючі та справедливі громади для усіх.

Наші зобов’язання включають захист засобів для існування, допомогу здолати бідність, покращення життя, створення більш справедливих суспільств та забезпечення справедливого переходу для тих, хто працює у викопній промисловості. Затримка з кліматичними діями вже має руйнівні наслідки, які найбільше відчувають ті, хто найменше відповідальний за викиди, які спричинили  надзвичайної кліматичну ситуацію у світі. Ми будемо прискорювати термінове, фундаментальне та незворотне перенаправлення світових ресурсів зі сфери викопного палива на заходи з відвернення надзвичайної кліматичної ситуації у світі та будівництва зеленої та чесної екологічної цивілізації.

Ми запрошуємо наших партнерів — політичних лідерів, керівників компаній, профспілок, інвесторів та громадянське суспільство приєднатися до нас у визнанні надзвичайної кліматичної ситуації у світі та допомозі в здійсненні науково-обгрунтованих дій, щоб її подолати. 

Бізнеси, уряди, інвестори, профспілки, громадянське суспільство, громадяни та громади, які піддаються непропорційному впливу зміни клімату і бідності, створять коаліцію, необхідну для стримування кліматичної кризи. Зокрема, ми працюватимемо з молоддю в наших містах щоб допомогти визначити стале майбутнє, якого вони хочуть. Ми забезпечемо поширення їх повідомлень та їх залучення до розробки політик і проектів з розвитку міст.

Така спільна заява з боку міст, бізнесу та громадськості та стала відповіддю на блокування міжурядових дій меншістю дуже впливових урядів, які заперечують наукові факти і представляють інтереси індустрії викопного палива. 

Джерело: Eco town

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!