Стимулювання населення до енергоефективності – головне завдання цього року. На цьому зійшлися голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» . Про це повідомляє офіційний сайт Держенергоефективності.
На переконання представників Проекту IFC Альони Дерегуз та Юлії Пушко, запроваджена ще у 2014 р. програма «теплих кредитів», націлена на безпосередню допомогу населенню при утепленні, - позитивний поворот у державному курсі України до енергоефективності та енергонезалежності.
За три роки більше 400 тисяч родин змогли впровадити енергоефективні заходи у своїх оселях, отримавши в банках понад 5 мільярдів гривень «теплих кредитів». Уряд надав майже 2 мільярди гривень компенсацій.
«Попит на «теплі кредити» навіть в рази перевищив показники розвитку польської програми з утеплення, яку було взято за основу під час розробки українського механізму», - відзначила Юлія Пушко.
Проте, IFC наголошує : треба активніше проводити інформаційну кампанію серед населення щодо переваг «теплих кредитів», особливостей впровадження комерційного обліку води та теплової енергії, особливостей нового законодавства у житлово-комунальному господарстві.
Також, важливо продовжувати співпрацювати з місцевою владою та роз’яснювати користь співфінансування енергоефективних заходів як дієвого способу стимулювання громад до енергозбереження.
У цій діяльності IFC вбачає Держенергоефективності основним партнером, з яким найближчим часом планується підписати двосторонній меморандум про співпрацю.
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»