Ще одним яскравим прикладом екотрансформаторів в Україні є підприємство «Обухівміськвторресурси», що на Київщині. Сьогодні розповімо про інноваційний приклад повного рециклінгу!
Підприємство реалізувало унікальний для України проєкт - мийку повного замкнутого циклу. Як результат - в довкілля брудна вода не потрапляє!
Про саму технологію
Мийка покликана обслуговувати вантажні автомобілі шириною 2,7м та висотою не більше 4,7 м.
Потужність – 8-10 авто/год
Виробництво — Італія
Конструкція автомийки: П-подібний портал з встановленим на ньому обладнанням і ємностями з миючими засобами. В процесі роботи автомобіль нерухомий і перебуває в зоні дії обладнання, що рухається по напрямних рейках. Портал переміщається уздовж автомобіля, послідовно здійснюючи різні операції обслуговування.
Портал приводиться в рух двома електромоторами. Колеса порталу мають двосторонні реборди для попередження сходження з направляючих рейок під час руху, що забезпечує додаткову надійність в роботі обладнання.
Група бічних щіток змонтована на двох незалежних провідних каретках, які переміщаються по похилих напрямних, котрі виконані з нержавіючої сталі. Щітка описує контур автомобіля.
Водопостачання комплексу та підведення електроживлення здійснюється за допомогою системи підвіски, коли магістралі укладаються в спеціальну пластикову гусеницю і переміщаються слідом за нею. Це дозволяє убезпечити комунікації від пошкоджень і перегинів.
Нанесення хімічних реагентів і води проводиться через групи колекторів з гальванічними елементами. Група дозуючих насосів, встановлених на порталі, виконує подачу реагентів відповідно до програми обслуговування
Вся вода після миття (чиста + очищена) збирається в лотку мийного залу, звідки за заставною трубою потрапляє в спеціальні підземні ємності - піско-нафтоуловлювачі.
Коли вода проходить по цих ємностях, за допомогою спеціальних переливних перегородок відбувається природне осадження великих зважених часток (піску). Також відбувається уловлювання нафтової плівки, що плаває на поверхні води.
В якості основного фільтруючого елемента використовується звичайний кварцовий пісок, що завдяки простоті і надійності конструкції може очищати величезні обсяги води.
Даний процес називається відстоюванням води, а після його завершення ми отримуємо освітлену воду без великих домішок і більшості нафтопродуктів.
З насосного резервуару очисних споруд вода подається штатним занурювальним насосом в систему фільтрів, де відбувається очищення стічних вод від механічних домішок.
Фільтруюча колона є пісочним фільтром.
Вода, що надходить в систему фільтрів і проходить через кварцовий пісок, очищається від дрібних механічних домішок і потім подається в резервуар для зберігання води, призначений для мийки автомобілів.
Далі освітлена вода готова до другого етапу - тонкої очистки на спеціальному фільтрі, встановленому в технічному приміщенні мийки.
Фільтр є багатошаровою піщано-гравійною колоною, яка утримує дрібні зважені речовини, при проходженні води через шари піску різних фракцій.
Після тонкої фільтрації вода готова до повторного використання для мийки автомобілів.
Програмні функції вводяться в контроллер порталу і дозволяють надалі виконувати встановлені цикли миття під час експлуатації.
Сама конфігурація включає три щітки.
Додаткові опції:
- мийка шасі і днища
- бризкозахисні екрани для горизонтальної і вертикальних щіток
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»