Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

На біржі вперше придбали ф’ючерси на воду

Вода поповнила ряд ресурсів, поряд із нафтою та золотом, що торгуються на Wall Street, – пише Економічна правда з посиланням на Bloomberg.

Вода поповнила ряд ресурсів, поряд із нафтою та золотом, що торгуються на Wall Street, – пише Економічна правда з посиланням на Bloomberg.

Це сталося внаслідок того, що невдовзі вода може стати рідкісним ресурсом у дедалі більшій частині світу. Контракти на воду були своєрідною реакцією на восьмирічні посухи у Каліфорнії та нищівні пожежі у регіоні цього року.

Такі контракти можуть допомогти зменшити ризики впливу на водні ресурси для великих споживачів, наприклад, мигдальних ферм.

На думку аналітиків, у найближчі роки ринок таких ф’ючерсів зростатиме, оскільки кліматичні зміни, посухи і зростання кількості населення зроблять питання цінності води одним із основних.

Перші контракти виставила на продаж CME Group Inc. Ціна за 1 м3 води – близько 0,4 долларів. Ф’ючерси пов’язані з Індексом Nasdaq Veles California Water Index, що вимірює зважену середню ціну води.

На сьогодні 2 мільярди людей проживають у місцевості з проблемами доступу до води, а дві третини населення світу можуть зіткнутися з браком водних ресурсів упродовж 4 років.

Хоч водні контракти і допомагають виробникам пом’якшити цінові ризики, професор Стенфордського університету Варто Томпсон вважає, що вони не сильно вплинуть на ринок. «Поява ф’ючерсів на воду не змінює ризиків, пов’язаних з меншою пропозицією води у світі, – вони просто є реакцією на ці процеси», – зауважив він.

Джерело: Економічна правда.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!