Ще 20 років тому американці вважали роздільне збирання відходів таким, що не підходить до їхнього менталітету. На сьогодні перероблення відходів стало важливою галуззю економіки США з річним оборотом $250 млрд, у якій створено 1,5 млн робочих місць.
Світова криза на ринку перероблення відходів, що розпочалась у зв’язку із реалізацією Китаєм нової політики поводження з відходами під назвою «Національний меч», стала рушієм зміни світової парадигми поводження з відходами. Відмова Китаю приймати світові відходи, перенаправлення основних потоків відходів із Заходу до Південно-Східної Азії та Індії упродовж 2018 року, обвал цін на папір, пластик та іншу вторинну сировину і колосальні збитки сміттєпереробних компаній, примусили визнати національні політики багатьох розвинених країн у цій сфері неефективними. У США експорт відходів пластику скоротився на третину, левову частку цих відходів захоронено на звалищах ТПВ (за даними Financial Times).
Уся світова спільнота активно шукає ефективні підходи і методи поводження з відходами.
✔ 27 березня 2019 року Європарламент схвалив законопроект, що передбачає заборону в ЄС одноразових пластикових виробів.
✔ 10 травня 2019 року прийнято глобальний пакт про боротьбу з пластиковим сміттям — додаток до Базельської конвенції з контролю за транскордонним переміщенням відходів та їх видаленням, який підписали 187 країн. Цей обов’язковий до виконання документ забороняє експорт відходів у країни третього світу.
Починаючи з 2012 року в Україні цілеспрямовано і методично руйнувалася система поводження з відходами, на сьогодні її фактично знищено:
Автор: Валентин Щербина, віце-президент Професійної асоціації екологів України, еколог у Національній поліції України
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 10, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»